Фейки окупантів про кримське суднобудування
Декілька діб тому керівництво держави-агресора зробило для себе «відкриття» щодо відсутності у росії необхідних обсягів торговельного флоту та практичної можливостей його розбудови.
Озвучені гучні заяви Кремля про «відродження морського флоту» зумовили російських чиновників займатися «імітацією бурхливої діяльності».
Зокрема міністр промисловості та торгівлі росії Деніс Мантуров на зустрічі з путіним пообіцяв «реанімувати» виробництво суден «Олімпія» на заводі «Море» в окупованій Феодосії та «продовжити» виробництво суден «Комета».
Дійсно після захоплення заводу «Море» з 2014 року окупанти, крім спроб будівництва на ньому низки воєнних замовлень, передали на будівництво на ньому два судна типу «Комета 120М», які раніше будувалися на заводі «Вимпел» у Рибінську.
При цьому якщо «Комета 120М» є спробою російської модернізації радянської моделі судна на підводних крилах, то «Олімпія» була ще радянським проектом та будувалася на початку 90-х років у кількості трьох суден.
Спільним та ключовим у проектах цих кораблів є потужні двигуни німецького концерну «MTU Friedrichshafen GmbH», що є головними складовими проекту.
Відмова цього європейського виробника постачати свою продукцію агресорові призвела до спроб заміни двигунів на китайські, але це призвело до практичної неможливості надійної експлуатації «Комети».
Наразі росіяни обіцяють налагодити випуск «власних двигунів» для «Комет», але це поки залишається утопічним, адже вони не змогли це зробити навіть для будівництва воєнних швидкісних катерів.
За цих умов згадки про не дуже вдалий проект «Олімпіїї» тридцятирічної давнини свідчить про відсутність будь-яких реальних перспектив у суднобудуванні для окупованого Криму.