«Дія» — зрада чи перемога?

  • 276

Чому українцям так наполегливо нав’язують додаток як безальтернативний засіб надання державних електронних послуг?

«Дія» — зрада чи перемога?

Про це говорили в ефірі i-ua.tv з фахівцем із кібербезбеки Костянтином Корсуном.

У країнах Західної Європи рівень державних електронних цифрових послуг значно розвинутіший, ніж у нас. Але немає нічого подібного у смартфоні. Бо виникає купа ризиків, хоча б тому, що смартфони є дуже різними. Різні виробники, різні операційні системи — тобто дуже складно розробити уніфіковане рішення.

Але навіть не це головне. Безпекова проблема полягає в тому, що усі гаджети можна вважати потенційно скомпрометованими, бо дуже мало людей дійсно знає і дотримується правил цифрової гігієни. Тому цей додаток містить купу ризиків.

«Починаючи з того, що розробники операційних систем смартфона можуть мати якийсь прихований доступ чи приховані функції, які періодично випливають. Випадків і прикладів таких дуже багато. Тому у сучасному світі в одному смартфоні небезпечно тримати всю інформацію про людину», — переконує спеціаліст.

«Дія» — не стільки технологічний, скільки політичний проект.

«Тому українцям його так наполегливо нав’язують. По суті українцям залишають вибір без вибору. Бажання утримати владу в руках, виявилося сильнішим за безпеку та думку виборців. Адже таємність голосування та вірний прорахунок голосів у „Дії“ не перевірити. От і маємо цілком легальний сервіс для фальсифікації виборів та повного контролю над даними українців», — резюмував Костянтин Корсун.