рф починає розбирати літаки на запчастини через санкції
Російські авіакомпанії розбирають літаки на запасні частини, які вони більше не можуть купувати за кордоном через санкції Заходу.
Зазначається, що такі кроки відповідають пораді російського уряду щодо використання деяких літаків для запчастин, аби решта літаків іноземного виробництва могла продовжувати літати хоча б до 2025 року.
Принаймні один російський Sukhoi Superjet 100 і Airbus A350, які експлуатує контрольований державою «Аерофлот», наразі зупинені та розбираються, повідомило джерело видання. За його словами, Airbus A350 майже новий.
Більшу частину авіапарку Росії складають західні пасажирські літаки. Джерело зазначає, що обладнання було взято з кількох Boeing 737 і Airbus A320 «Аерофлоту», оскільки перевізнику потрібні додаткові запчастини від цих моделей для інших Boeing 737 і Airbus A320.
Повідомляється, що зібрані в Росії літаки Sukhoi Superjet також сильно залежать від іноземних запчастин. Двигун уже зняли з одного Superjet, щоб інший міг продовжити політ. При цьому експерти зазначають, що двигуни часто міняються між літаками і зазвичай їх постачають за окремими контрактами.
Західне джерело в авіаційній промисловості заявило, що робирання російських літаків — це лише питання часу. Новіші покоління реактивних літаків — A320neo, A350 і Boeing 737 MAX і 787 — мають технологію, яку необхідно постійно оновлювати. Джерела повідомили, що протягом року після набуття чинності санкцій зберегти сучасні реактивні літаки на озброєнні навіть для високорозвиненої та компетентної інженерної бази Росії буде викликом.
Крім того, посольство Сполучених Штатів в Україні наголосило, що запроваджені проти рф санкції працюють і мають потужний ефект.
Про це йдеться у повідомленні диппредставництва у фейсбуці.
«Санкції проти росії працюють, і це підтверджують дані. Сполучені Штати, наші союзники та партнери запровадили суворі санкції щодо росії, щоб покласти край її жорстокій війні проти України, і вони мають потужний і посилюючий ефект», — заявили у посольстві.
У розміщеному відеоролику посольство спростовує заяву президента рф володимира путіна про те, що економіка росії «залишається сильною». Зокрема, американські дипломати наводять такі дані: припинення діяльності в рф більш як 1 тисячі іноземних кампаній, що становлять понад третину ВВП росії, падіння імпорту більш ніж на 50%, дефіцит бюджету, замороження за кордоном половини національного добробуту, виїзд із країни «найкращих і найрозумніших» тощо.
«Вплив санкцій зростатиме і з часом ставатиме комплексним», — наголосили у посольстві США.