Що потрібно Україні для перемоги у війні — відповідь військового експерта Олега Жданова

За шість місяців з моменту вторгнення Росії в Україну українські військові вели активну оборону, завдаючи значних втрат російським підрозділам. Але що потрібно Україні, щоб виграти війну?

Що потрібно Україні для перемоги у війні - військовий експерт Олег Жданов
Що потрібно Україні для перемоги у війні - військовий експерт Олег Жданов

У своєму телеграм-каналі військовий експерт Олег Жданов пише, що першим кроком має бути усунення диспропорції в авіації.

«Успіх у сучасній війні високої інтенсивності майже неможливий без принаймні паритету в повітрі. Там, де Росія могла виконувати 100−200 вильотів на день, набагато менші українські ВПС могли виконати 10−20. Нам потрібні літаки, які можуть вирішувати задачі не через рік, коли закінчиться навчання, а зараз. Нам потрібно, щоб НАТО почало переозброюватись та вивільняти старі моделі літаків, з якими наші льотчики добре знайомі, а мова йде про десятки літаків. Без збільшення авіаційної підтримки українська перемога все ще можлива, якщо стратегія стримування літаків противника власним ППО витримає, але це обійдеться дорожче для наземних сил» — Олег Жданов.

За словами експерт також має бути адекватне постачання систем та ракет протиповітряної оборони для має важливе значення, і вони повинні надходити із зовнішніх джерел у великій кількості, щоб Україна переважала і могла виконувати спроби збиття та перехоплення у великих кількостях.

«Більше військових дронів. Російські сили адаптувалися, і рівень втрат українських безпілотників високий, але низька вартість і доступність означають, що безпілотники й надалі відіграватимуть важливу роль. Дрони при артилерійських підрозділах забезпечують швидке прицілювання та точний вогонь, максимально використовуючи обмежені артилерійські ресурси України. Не менш важливою, ніж підтримка з повітря, є артилерія, яка буває трьох видів. Україна зустріла війну зі значними, але застарілими запасами ствольної артилерії, що ускладнилось праком боєприпасів.
Як і у випадку протиповітряної оборони, Україна розумно використовувала свої обмежені артилерійські здатності, швидко передислокуючи її після виконання вогневих завдань, щоб уникнути контрбатарейного вогню, і покладаючись на безпілотники для точного націлювання.
Тут США можуть допомогти 155-мм самохідними гаубицями M109A6, нещодавно заміненими на новішу модель M109A7. M109A6 зараз перебуває у великих кількостях на зберіганні» , — зазначає військовий експерт.

Також потрібно подвоїти кількість реактивних систем залпового вогню в колісному (M142 HIMARS) і гусеничному (M270 MLRS) варіантах. Щоб вирівняти умови гри та перейти до наступу з певною надією на успіх, Україні, ймовірно, потрібно близько 50 систем HIMARS або РСЗВ, а також потрібні ракети ATACMS. Ці можливості дозволять українським силам вражати цілі, такі як командні пункти, аеродроми, центри матеріально-технічного забезпечення, комплекси ППО та пускові установки балістичних ракет. Враховуючи невідповідність повітряних сил, реактивна артилерія великої дальності має потенціал переломити ситуацію та вивести Україну на шлях остаточного успіху. Без цього перемога залишиться недосяжною.

«Сильніша авіація та більш сучасна реактивна артилерія значно підвищать шанси, але українські танкові сили також мають бути посилені. Польща надала 240 основних бойових танків PT-91 разом із невеликою кількістю чеських Т-72. Щоб озброїти українську армію для наступальних операцій у 2023 році, США повинні розглянути можливість надання такої ж кількості танків M1A1 зі своїх великих резервних запасів. Хоча це не найновіша модель, M1A1 більше ніж відповідає більшості російських танків і доступна у великій кількості» , — Олег Жданов про перемогу України у війні з рф.

Як відмітив експерт, щоб допомогти Україні, НАТО має розглянути можливість збільшення тренувальних місій НАТО в Україні які базуватимуться в країнах — сусідах України. Ці центри могли би надати досвід, технічну допомогу, координацію поставок.