НАБУ викрило привласнення 13 млрд: підозрюють екс-главу Укрнафти

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили 8 особа про підозру у заволодінні коштами «Укрнафти». Збитки компанії сягнули 13,3 млрд гривень.

НАБУ викрило привласнення 13 млрд: підозрюють екс-главу Укрнафти

Серед підозрюваних:

колишній голова правління ПАТ «Укрнафта»;

колишня заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки ПАТ «Укрнафта»;

колишня керівниця відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів ПАТ «Укрнафта»;

колишні директори 5 комерційних підприємств.

Згідно з даними слідства, у 2015 році «Укрнафта» уклала договори купівлі-продажу з низкою ТОВ, які були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. Після цього компанія, не отримавши повної оплати від замовників, здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд гривень.

«Незважаючи на це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні», — додає пресслужба НАБУ.

Також у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори щодо купівлі нафтопродуктів з іншою ТОВ та одразу оплатила авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн.

«Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року», — пише НАБУ.

Зрештою, «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала, а витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній.

«Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн», — зазначає пресслужба.