Молдова заборонила своїм компаніям відновлювати рейси в росію

У Молдові державний регулятор в авіаційній сфері заборонив національним авіакомпаніям відновлювати польоти в російську федерацію.

Airbus 320 авіакомпанії Air Moldova
Airbus 320 авіакомпанії Air Moldova

Про це повідомляється на сайті Управління цивільної авіації Молдови.

«10 вересня 2022 р. видана Оперативна директива, якою забороняється виконання повітряних операцій у повітряному просторі російської федерації національними експлуатантами», — йдеться у повідомленні.

Причиною для заборони вказані міркування безпеки, а також обмеження з боку Європейського агентства з авіаційної безпеки.

«З метою забезпечення авіаційної безпеки, враховуючи SSC/AIR-01/05−2022/UKR (Significant Safety Concern) Міжнародної організації цивільної авіації, а також рішення Європейського агентства з авіаційної безпеки призупинити дію всіх сертифікатів та дозволи, видані авіаційним агентам російської федерації», — зазначається в дописі.

9 вересня молдовська авіакомпанія Air Moldova заявила, що відновлює польоти до Москви з 1 жовтня. У компанії стверджували, що йдуть на цей крок «на прохання пасажирів».

«Ухвалене рішення є результатом численних звернень громадян Республіки Молдова, які бажають повернутися додому або возз'єднатися з сім'ями», — зазначили в компанії.

В коментарі Суспільному в МЗС України повідомили, що вивчають інформацію про відновлення авіаперельотів з Молдови до росії та готують офіційну відповідь від української сторони.

24 лютого Молдова закрила повітряний простір через війну в Україні. У країну дозволили польоти лише чартерним та вантажним рейсам. Молдовські авіакомпанії не відновлювали рейси й після часткового відкриття повітряного простору.

На другий день повномасштабної війни, 25 лютого, Молдова призупинила залізничне сполучення з Україною через вторгнення росії до України, й відновила його наприкінці серпня.