Прокуратура вивела активи російського олігарха — екскерівника одного з найбільших банків України

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора складено повідомлення про підозру колишньому голові та в. о. голови правління приватного банку в Україні.

Прокуратура вивела активи російського олігарха — екскерівника одного з найбільших банків України

Їм інкримінують умисне ухилення від сплати податку з доходу нерезидента на загальну суму 18,3 млн грн під час виплати роялті упродовж 10 місяців на адресу кіпрського нерезидента, повідомляють в Офісі Генерального прокурора.

Кінцевим бенефіціаром банку, який входить у п’ятірку найбільших в Україні за розміром власного капіталу, є російський олігарх.

За даними слідства, група осіб, яка контролює діяльність кіпрських компаній та приватного банку в Україні, заздалегідь розробила план виведення активів банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків.

Ці знаки раніше належали материнському банку в рф, а у 2021 році були переоформлені на кіпрського нерезидента. Це було зроблено заради можливості застосування умов пільгового оподаткування та уникнення подвійного оподаткування.

Так, поки торгові знаки належали приватному банку рф, ставка роялті складала 13,4 тис доларів США. За 3 роки їх використання українським банком на адресу власника роялті — російського банку сплачено 1,4 млн грн.

Після переоформлення прав на ці самі торгівельні знаки на кіпрського нерезидента, сума винагороди материнському банку рф склала 68,9 млн грн, а величина ставки роялті для їх використання підконтрольним банком в Україні збільшилася в понад 1200 разів до 16,4 млн доларів США. Менше ніж за рік використання цих знаків приватним банком в Україні на адресу кіпрського нерезидента сплачено більше 248 млн грн.

При цьому задіяні банки та компанія-нерезидент пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, яким підконтрольні їх службові особи.

Наразі вживаються заходи щодо вручення повідомлення про підозру двом колишнім керівникам правління приватного банку в Україні. Накладено арешт на рахунки 5 кіпрських компаній, на яких обліковано кошти на загальну суму 469,4 млн грн, цінні папери на загальну суму 12,2 млрд грн, корпоративні права на суму понад 53,4 млн грн.

Читайте також


Купівля військових облігацій через Sense Bank: продовження диверсійної роботи в найвищих ешелонах влади

В застосунку Дія доступна послуга — купівля військових облігацій. Це цінні папери, що випускає держава під час воєнного стану. Вони стали дієвим інструментом для підтримки економіки України та Збройних Сил. Відтепер їх можна придбати в Дії через партнерів, бо вона не продає їх самотужки. Одним з таких партнерів є Sense Bank, який до грудня 2022 року називався Альфа-Банк Україна, та був частиною російської холдингової компанії з офісом у Люксембурзі ABH Holdings, що належить громадянам рф.

Рекомендовані публікації