Санкції Заходу вже заважають Росії виробляти сучасну зброю

Західні санкції підривають здатність країни-терориста виготовляти сучасне озброєння для ведення війни в Україні. Проте російська промисловість все ще може виготовляти «багато боєприпасів».

Санкції Заходу вже заважають Росії виробляти сучасну зброю
Санкції Заходу вже заважають Росії виробляти сучасну зброю

Про це заявив Reuters Роб Бауер, нідерландський адмірал, який очолює Військовий комітет НАТО. «Їм все більше і більше заважають санкції, тому що деякі компоненти, які їм потрібні для їх систем озброєнь, надходять із західної промисловості», — сказав він.

З початку повномасштабної війни в Україні Сполучені Штати, Європейський Союз та інші країни оголосили про кілька пакетів санкцій проти Москви. Вони включали, зокрема, заборону на продаж передових технологій.

«Наразі ми бачимо перші серйозні ознаки цього з точки зору їхньої здатності виробляти, наприклад, заміну крилатих ракет і більш досконале озброєння», — додав Бауер. Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель заявив на цьому тижні, що втрата технологій через санкції блоку серйозно підриває здатність РФ підтримувати виробництво зброї.

За словами Бауера, обидві сторони у війні стикаються з проблемами, тому що конфлікт із застосуванням звичайних озброєнь зажадав небаченої за останні десятиліття витрати військових запасів.