Це новий вид тоталітаризму, — Віктор Шишкін про мобілізацію на окупованих територіях

У програмі «Чистка влади» на телеканалі I-UA.tv ведучий Володимир Тетерук обговорив з гостями те, як протидіяти російській мобілізації на українській землі та що має робити наша влада.

Віктор Шишкін та Іван Пєтухов у програмі "Чистка влади"
Віктор Шишкін та Іван Пєтухов у програмі "Чистка влади"

Після так званих референдумів на тимчасово окупованих територіях, російська влада планує провести мобілізацію українських громадян. І якщо референдуми можна не визнавати, розуміючи всю їхню фейковість, то з мобілізованими українцями, яких окупанти намагатимуться спрямувати на вбивство своїх співгромадян, справа виглядає більш тривожно.

Віктор Шишкін, суддя конституційного суду у відставці, вважає, що українці стають справжніми заручниками, коли їх примусово мобілізують російські окупанти: «Наші громадяни стають заручниками. Але тут дали українцю зброю. І перед ним альтернатива: якщо тобі дали зброю, чому ти її не повернеш проти тих, хто тебе насильно мобілізував? Ти отримав автомат — можеш розстріляти того москальського офіцера».

Шишкін порівняв тоталітарні режими в інших країнах, і виявилося, що росія — перша держава, яка вдається до примусової мобілізації на окупованих територіях.

«Сьогодні московію навіть і фашизмом не можна назвати в розумінні італійської практики, націонал-соціалізмом в розумінні гітлерівської практики. Це новий вид тоталітаризму — рашизм», — наголосив екссуддя.

Іван Пєтухов, голова правління ГС «Національна Асамблея України», сказав, що росіяни впроваджують свій порядок денний на окупованих територіях, тому українська влада має формувати власний порядок денний.

«Суспільство повинно своїм прагненням, своєю силою, своїми думками змусити, підштовхнути владу до тих дій, які потрібні українському суспільству», — підкреслив Пєтухов.

Також гості не оминули тему церкви. Віктор Шишкін звернувся до українських громадян, які ходять до церков московського патріархату: «Ви ж несете ваші копійки тим, хто вбиває ваших дітей. Ракети падають і на ваші голови, ракети зроблені в московії, зокрема і за гроші цієї москальської православної церкви».

Він наголосив, що українська влада винна в тому, що весь цей час не займалася «нормальною ідеологічною пропагандою в розумінні державності». «Вони (росіяни — ред.) всі мають бути оголошені ворогами народу», — додав суддя у відставці.

Ведучий програми Володимир Тетерук підсумував і сказав: «Ми маємо формувати наш порядок денний. Ми маємо виписувати і формулювати наші наратив. Але чистка влади має бути перманентним, постійним, щоденним процесом. Бо будь-яка влада схильна до загнивання».