П’ятьом військовим рф повідомлено про підозру в розстрілі автомобілів з мирними мешканцями

За процесуального керівництва столичних прокурорів встановлено та повідомлено про підозру 5 російських військовослужбовців, які розстріляли 10 цивільних автомобілів з мирними мешканцями у смт Гостомель Київської області.

П’ятьом військовим рф повідомлено про підозру в розстрілі автомобілів з мирними мешканцями

Їм заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

​За даними слідства, 25 лютого 2022 військовослужбовці зведеного загону підрозділів росгвардії з міст Кемерово та Новокузнецька Кемеровської області, а також загону мобільного особливого призначення по Красноярському краю, не виконавши бойове завдання із захоплення Києва, відступили та зайняли позиції в смт Гостомель. ​Перебуваючи в районі вулиць Шевченка та Свято-Покровської, російські військові упродовж понад шести годин розстрілювали цивільні автомобілі з мирними мешканцями, які намагалися виїхати із зони бойових дій у напрямку Києва. ​

Внаслідок обстрілів загинуло п’ятеро людей, ще шестеро отримали поранення.

​У ході слідства встановлено 11 потерпілих та 41 свідок, призначено 57 експертиз, проведено 9 слідчих експериментів. ​Крім того, правоохоронці отримали відео з камер, розташованих поруч із місцем злочину, а також відеозапис свідка жахливих подій.

​За результатами проведення комплексу слідчих дій слідчі та прокурори здобули безпрецедентні докази умисних вбивств цивільного населення російською армією.

Наразі слідством ідентифіковано п’ятьох військовослужбовців рф — це командир підрозділу ЗМОП рф по Красноярському краю, його заступник та військовослужбовець із числа командного складу управління росгвардії по Красноярському краю, які віддавали злочинні накази стріляти по цивільним, а також двоє військовослужбовців ЗМОП та росгвардії.

Наразі тривають заходи із встановлення інших російських військовослужбовців, причетних до розстрілу цивільних в Гостомелі.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного управління Нацполіції в АР Крим та м. Севастополі за оперативного супроводу Головного управління Департаменту захисту національної державності СБУ.