ЗСУ оточують росіян у Лимані: подробиці

Контрнаступ Збройних Сил України триває попри всі намагання його зупинити. Після деокупації значної частини Харківщини, наступною ціллю стало місто Лиман.

На початку вересня українські війська почали ефективний та потужний контрнаступ на Харківщині. Крім того, тривали бої на Донеччині. Звільнення Ізюма та подальше просування наших військ дозволило не лише продовжувати наступ на Лиман, але й оточити місто. Своєю чергою звільнення Лиману сприятиме подальшому наступу на Луганщині.

Події довкола міста розвиваються доволі динамічно. Наприклад, речник східного угруповання військ Сергій Череватий вдень 30 вересня повідомив, що ЗСУ завершують операцію з оточення ворога навколо Лиману. Та вже через кілька годин уповноважений з питань зниклих безвісти Олег Костенко повідомив, що операція з оточення ворожих військ завершена.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк порівняв події в Лимані з трагедією в Іловайську, яку влаштували бойовики та окупанти ще 8 років тому. Щоправда, ситуація змінилася. Якщо у 2014 році українські війська потрапили в оточення і погодилися вийти без зброї, а їх підло розстріляли, то тепер про вихід доведеться просити окупантам.

8 років тому російські військові оточили наші війська під Іловайськом. Тоді наші хлопці погодилися вийти без зброї. Але росія порушила слово — колону розстріляли. Сьогодні просити про вихід із Лиманського котла доведеться росії. Якщо, звісно, тим, хто бенкетує в Кремлі, є діло до своїх солдатів, — написав Михайло Подоляк.

Ще напередодні Інститут вивчення війни назвав оточення росіян в Лимані неминучим. Крім того, тамтешні аналітики відзначили, що поразка в Лимані матиме наслідки для окупантів на півночі Донеччини та заході Луганщини, особливо в напрямку Сєвєродонецька та Лисичанська.