В ISW розповіли, чи вдарить рф ядерною зброєю по Україні

В американському Інституті вивчення війни знайшли ще одну ознаку того, що ядерні погрози з росії — це блеф. Заклики завдати такого удару по Україні, на думку військових експертів, покликані справляти враження на самих громадян рф.

Адже «хвалена» армія країни-агресора не здатна пережити такої події на полі бою. Про це йдеться у зведенні ISW за 1 жовтня. Там вказали, що в російському інформаційному просторі останнім часом доволі часто лунають заклики до застосування ядерної зброї.

«російські федеральні телеканали та ультраяструбині блогери часто обговорювали ядерний потенціал як частину своїх зусиль, щоб розпалювати патріотичні настрої серед внутрішньої аудиторії», — звернули увагу експерти.

Зокрема, глава Чечні рамзан кадиров закликав Кремль застосувати тактичну ядерну зброю. Хоча це суперечить попереднім його вимогам продовжити «спецоперацію» з переведення більшої території України під контроль рф.

«російська армія в її нинішньому стані майже напевно не в змозі діяти на полі ядерного бою, навіть якщо вона має необхідне обладнання та історично навчала свої підрозділи для цього», — наголошують в ISW.

Аналітики підкреслили, що армію рф змальовують як «хаотичне скупчення» виснажених контрактників, наспіх мобілізованих резервістів, солдатів строкової служби та найманців, які нині складають сухопутні війська країни-агресора.

«Це міркування є ще одним фактором, який зменшує ймовірність застосування росією тактичної ядерної зброї», — додали в ISW.