Справа екс- голови НБУ Шевченка: НАБУ не займається питаннями протидії корупції — експерт

Справа екс- голови Нацбанку Кирила Шевченка свідчить про те, що НАБУ не займається питаннями протидії корупції.

Олег Шрам
Олег Шрам

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив екс-радник директора ДБР, голова ГО «Рада громадського контролю» Олег Шрам

«Семирічна діяльність НАБУ свідчить, що кожна гучна справа виглядає, як справа голови Нацбанку Кирила Шевченка. Це пояснюється тим, що детективи НАБУ та САП, які здійснюють процесуальне керівництво в цих провадженнях переслідують інші цілі та завдання, ніж ті, що перед ними ставить закон. В них не стоїть мета притягнути до відповідальності певних осіб. В них стоїть завдання — шляхом використання повноважень кримінально- процесуального законодавства, здійснювати певний вплив на держоргани, політиків та правоохоронців. Якщо повернутися до справи Шевченка, то за даними НАБУ, вони знали про розкрадання коштів у державного АБ Укргазбанк, яка призвела до збитків в сумі понад 206 млн гривень, ще в березні 2020 року. Тобто розслідування триває понад 2 роки. Виникає питання чому людину не притягнули до відповідальності в 2020 чи і 2021 році, а дочекалися коли Шевченка звільнять? Відповідь одна — або хотіли впливати на голову Нацбанку або для отримання певної інформації», — каже експерт.

За його словами, НАБУ в своєму повідомленні дає обґрунтовані підстави стверджувати, що НАБУ не займається питаннями протидії корупції.

«Статистика говорить про те, що за 7 років кожен детектив НАБУ в середньому за цей час завершив 1,5 кримінальних провадженнь і протягнули до кримінальної відповідальності всього 3 особи. З такими результатами цей антикорупційний орган ніколи не досягне бажаного та не виконає завдань, які ставляться законом. А саме хоч якимсь чином вплинути на рівень корупції. В першу чергу це стосується ТОП- корупцію», — резюмує експерт.