У НАТО немає супротивників вступу України

Серед країн-учасниць НАТО немає противників вступу України, заявив прем’єр-міністр Денис Шмігаль в інтерв’ю чеському виданню.

У НАТО немає супротивників вступу України

Він нагадав, що вже 11 країн висловили свою політичну підтримку заявки України на шляху до НАТО.

«Інші члени НАТО також уважно вивчають нашу заявку; умови, за яких Україна цю заявку подала. У нас сьогодні немає противників, я переконаний, що політично нас підтримують майже всі члени Альянсу», — сказав Шмигаль.

Він зазначив, що зараз є дискусія, коли найкращий час вступу України. «Зі свого боку, ми вважаємо, що найкращий час — якнайшвидше, оскільки це дасть певні гарантії безпеки і для держави Україна, і для Європейського Союзу, і для кордонів усього демократичного вільного світу», — заявив прем'єр.

Глава уряду також навів дані, що вступ до НАТО підтримує 90% українців. «Це ще раз підтверджує і дуже чітко наголошує на амбіціях України бути не нейтральною країною, а конкретно членом НАТО», — зазначив Шмигаль.

Прем'єр додав, що обмежень для вступу України через бойові дії немає.

Він також закликав підтримувати Україну, аби зупинити російську агресію. «Це забезпечить мир, стабільність, безпеку розвитку Європи. Інакше «ніхто не може гарантувати мир, стабільність, безпеку у європейських країнах», — резюмував Шмигаль.

Читайте також


Законопроєкт про мобілізацію треба відхилити — Ростислав Кравець

Рада у першому читанні схвалила законопроєкт про мобілізацію. Замість того, щоб створювати професійну армію і мотивувати потужними преференціями, пільгами, соц. пакетом і матеріальними винагородами, влада посилює насильницький примус до мобілізації. На кшталт рф. Чи допоможуть неконституційні рішення перекрити нестачу снарядів на передовій. Чим загрожує е-кабінет для військовозобов’язаних та які наслідки очікують так званих ухилянтів, про це і не тільки запитали у адвоката Ростислава Кравця.