З 1 січня 2023 року НБУ вилучатиме старі банкноти на нові

З 1 січня 2023 року Національний банк розпочне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003 — 2007 років. Ці банкноти попереднього покоління поступово замінять на оновлені грошові знаки.

З 1 січня 2023 року НБУ вилучатиме старі банкноти на нові

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Замість вилучених старих банкнот в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети, а саме:

  • обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року;
  • банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Як повідомили в Нацбанку, замінити банкноти попереднього покоління вирішили, щоб підвищити якість готівки в обігу, зважаючи на зношеність банкнот попереднього покоління. А також задля поліпшення готівкових розрахунків та їхньої зручності для населення.

«Для Національного банку важливо, щоб національна валюта України, яка перебуває в обігу, була надійною та якісною. Українці мають бути впевнені, що готівка, отримана в торговельній мережі, касі банків або в їхніх банкоматах, дійсно платіжна, захищена та належної якості», — йдеться у повідомленні пресслужби.

Крім того, велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків.

Поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян, зазначили у НБУ.

«Це не створить незручностей, водночас принесе користь і державі, і банкам, і торговельним мережам, і громадянам», — йдеться у повідомленні.