7 млн грн щомісячно за надання місць для поховань на кладовищах Дніпра — викрито схему

За процесуального керівництва Західної окружної прокуратури м. Дніпра викрито та повідомлено про підозру десятьом службовим особам комунального підприємства «Міська ритуальна служба» Дніпровської міськради за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

7 млн грн щомісячно за надання місць для поховань на кладовищах Дніпра — викрито схему

За даними слідства, директор та заступник комунального підприємства у змові з вісьмома керівниками кладовищ організували злочинну схему систематичного вимагання та отримання неправомірної вигоди від громадян за виділення місць для поховання тіл померлих на кладовищах м. Дніпра.

Користуючись емоційним станом родичів померлих, службовці навмисно підвищували дійсну вартість ритуальних послуг. За поховання одного померлого учасники схеми вимагали сплатити до 50 тис грн, тоді як офіційна сума платежу становить 3500 грн. У випадку відмови громадян сплачувати таку суму, керівник цвинтаря безпідставно відмовляв у наданні послуг з організації поховання померлих.

Щомісячно організатори схеми отримували прибуток у майже 7 млн грн.

Під час передачі чергової частини неправомірної вигоди у розмірі 2 млн грн затримано очільницю комунального підприємства та її заступника.

У ході санкціонованих обшуків за місцем мешкання учасників вилучено 5 млн грн, комп’ютерну техніку, телефони, чорнову документацію.

На даний час десятьом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі СВ відділення поліції № 3 Дніпровського районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області, оперативний супровід — співробітники Служби безпеки України в Дніпропетровській області.

Примітка: відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

9