У рф катастрофічно не вистачає військових льотчиків: на службу повертають вбивць

Командування Військово-повітряних сил рф повернуло на службу військового льотчика майора Олексія Скворцова, котрого влітку цього року судили за вбивство трьох своїх колег.

У рф катастрофічно не вистачає військових льотчиків
У рф катастрофічно не вистачає військових льотчиків

Про це у себе в Telegram-каналі пише український журналіст Роман Цимбалюк.

23 березня 2021 року на аеродромі Шайківка в Калузькій області мав відбутися перший навчальний політ на ракетоносці-бомбардувальнику Ту-22М3−01, який тільки-но повернувся після модернізації. До складу екіпажу увійшли найкращі пілоти:

заступник командира авіаційної ескадрильї майор Олексій Скворцов. До цього він літав на таких модернізованих Ту-22М у Сирії, тому його призначили командиром корабля;

помічником командира корабля став командир авіаполку полковник Вадим Бєлослюдцев;

штурман-навігатор корабля — майор Денис Султанов;

штурман-оператор — підполковник Олександр Подсобляєв.

Навчання передбачали відпрацювання екстреного підняття літака повітря в разі нападу на аеродром умовного противника.

Як розповідає Цимбалюк, уже на борту бомбардувальника Скворцов і Бєлослюдцев почали сваритися. У результаті командир корабля увімкнув тумблер примусового катапультування: аварійна система викинула Бєлослюдцева, Султанова та Підсобляєва з літака, що стояв на землі, вони розбилися об бетонне покриття аеродрому. Водночас сам Скворцов спустився з літака сходами.

У серпні цього року Гарнізонний військовий суд у Калузі розпочав розгляд кримінальної справи Олексія Скворцова. Захист у процесі доводив, що причиною події стали не дії Скворцова, а технічна несправність літака.

Як вважає Цимбалюк, командування ВПС рф вирішило «вибачити» командиру корабля за вбивство колег, оскільки зараз у росії катастрофічно не вистачає підготовлених військових пілотів. Через це його вирішили повернути на службу.

Читайте також


В Україну почали завозити російське вугілля — Микола Волинко

Компанія «ДТЕК Енерго» імпортувала з Польщі 40 тис. тонн вугілля для проходження опалювального сезону. Заплановано імпортувати 170 тис. тонн. Між тим, за словами профспілкового бійця за трудові права людини праці, учасника шахтарського профспілково-страйкового руху, що став початком невідворотного кінця СРСР Миколи Волинко, в Україну почали завозити вугілля з рф. Що відбувається, та хто знищує українську вугільну галузь, розбиралися журналісти i-ua.tv.

Рекомендовані публікації