Чому в Україні не публікується час, райони та вулиці міст, де вимикатимуть світло: Лунін дав відповідь

Неможливо передбачити точний час, коли саме необхідно відключити лінії електропередач.

Чому в Україні не публікується час, райони та вулиці міст, де вимикатимуть світло
Чому в Україні не публікується час, райони та вулиці міст, де вимикатимуть світло

В Україні не публікується час, райони чи вулиці міст, де тимчасово вимикатимуть електроенергію, тому що графік аварійних відключень — це не графік із датою та часом. Це перелік ліній електропередач із зазначеною по кожній лінії потужністю.

Неможливо передбачити точний час, коли саме необхідно відключити лінії електропередач. Країна-терористка ракетами бʼє по українській енергоінфраструктурі, яку постійно, цілодобово треба ремонтувати, написав у своєму Telegram начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

«Отримую від вас останнім часом багато повідомлень, у яких ви просите опублікувати час, райони чи вулиці міст, де тимчасово вимикатимуть електроенергію. Для планових ремонтів графіки є. Але! Графік аварійних відключень — це не графік із датою та часом. Це перелік ліній електропередач із зазначеною по кожній лінії потужністю. Вимикають лінії електропередач тоді, коли в енергосистемі необхідно знизити певний обсяг навантаження, а не відключити певну кількість людей, будинків, районів чи конкретний населений пункт», — пояснив Лунін.

Він додав, що світло переважно вимикають не більше, ніж на 4 години. Але може бути необхідність і на довше.

«Ось це все — наслідки атак російської армії, яка вміє воювати лише проти мирного населення. Але і тут ми тримаємо енергетичний фронт. Зменшуємо навантаження і по максимуму вимикаємо енергоємні приклади. Чим більше приладів вимкнемо, тим менше буде відключень», — підсумував голова Полтавської ОВА.