В НАЗК заявили, що заборона на виїзд чоловіків з України порушує Конституцію

  • 198

Заборона на виїзд чоловіків з України порушує чинні норми Конституції.

Заборона на виїзд чоловіків з України
Заборона на виїзд чоловіків з України

Про це під час брифінгу 26 жовтня повідомив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артем Ситник.

За його словами, в указі президента Володимира Зеленського від 24 лютого про введення воєнного стану не прописано норму про заборону на виїзд чоловіків з України. До того ж, як стверджує Артем Ситник, такі обмеження щодо українців порушують чинні норми Конституції.

«Обмеження права залишати територію України в умовах воєнного стану відповідно до Конституції може бути введене виключно в указі президента. Однак в указі від 24 лютого такої норми не було. Рішення, яке дозволяє виїзд чоловіків і військовозобов'язаних осіб за кордон готувалися поспішно та спричинили погану їх якість. НАЗК створило рекомендації, щоб їх поправити. Головне з них — встановити таке обмеження в указі президента», — продовжив заступник голови Нацагентства під час брифінгу і додав, що заборона на виїзд чоловіків з України має бути прописана в указі глави держави і схвалена Верховною Радою.

Ситник стверджує, що громадян перестали випускати з країни на підставі піднормативних актів, які, зі свого боку, створили низку корупційних ризиків. Для врегулювання цієї ситуації Нацагентство рекомендує керівництву України:

прописати заборону на виїзд з України в указі глави держави;

схвалити оновлений указ Верховною Радою;

передбачити усі винятки для виїзду за кордон, а також усі необхідні документи для такого виїзду чи відмови;

нормалізувати роботу системи «Шлях», яка є одним із найбільших корупційних способів незаконного перетину кордону.

За словами Ситника, врегулювання законодавчої бази не лише зніме соціальну напругу, а й прибере корупційні ризики, пов’язані з виїздом військовозобов'язаних громадян з України.

Рекомендовані публікації