СБУ з БПЛА закидала гранатами станцію РЕБ «Силок-01» (ВІДЕО)

Військові контррозвідники СБУ з безпілотника закидали гранатами російську антидронову станцію «Силок-01».

СБУ закидала гранатами російську антидронову станцію
СБУ закидала гранатами російську антидронову станцію

Служба безпеки України повідомила, що відпрацювали бійці з 13-го Головного управління Департаменту військової контррозвідки СБУ.

Українські контррозвідники виявили ретельно замаскований комплекс радіоелектронної боротьби в одному зі зруйнованих будинків на Донеччині.

На російський комплекс «Силок-01» українські бійці з безпілотника скинули декілька 40-міліметрових гранат M430A1. На відео не фіксується прямих влучань, імовірно, частини систем комплексу отримали пошкодження від осколків й комплекс цим був виведений з ладу.

«Наші специ просто снайперські працюють з ударних дронів. Тож довели, що цей черговий аналоговнєт зразково функціонує лише на полігонах», — розповідають у СБУ.

РЕБ «Силок» нібито має впливати на канали управління, телеметрії та зв’язок безпілотника. Точні характеристики комплексу невідомі.

Виробником комплексу «Силок-01» заявлено, що він автоматично виявляє безпілотники, сам визначає їх координати, та придушує на різних діапазонах робочих частот.

Цей комплекс для боротьби з безпілотними літальними апаратами уперше був представлений на військово-технічному форумі «Армия-2018» на Свердловському полігоні в Єкатеринбурзі.

Комплекс радіопридушення «Силок-01» має забезпечувати захист пунктів управління від несанкціонованого входу в зону прикриття радіокерованих авіаційних апаратів.

Повідомлялося, що «Силок» здатний придушувати апаратуру БПЛА на відстані понад 4 км від місця перебування.

Це не перший випадок зіткнення українських сил з комплексом радіоелектронної боротьби «Силок-01». У вересні Закарпатська бригада захопила комплекс РЕБ «Силок-01»

У червні цього року Національна гвардія з безпілотника виявила цей комплекс РЕБ у Харківській області та потім знищила.