В Києві не вистачає туалетів та парковок проте з’являються чергові багатоповерхівки — експерт

В Києві не вистачає туалетів та парковок, проте щільність забудови багатоповерхівок зросла до небезпечних масштабів.

Сергій Кондрюк
Сергій Кондрюк

Про це під час ефіру заявив експерт з питань соціальної безпеки Сергій Кондрюк.

«В Києві не вистачає туалетів. Особливо це стосується центра міста. Зокрема, Майдана Незалежності. Це мало б вирішуватися генпланом Києва, якого досі немає. Він закінчився в 2020 році. Потім почалася гра в так звані обмежувальні проєкти, куди забудовники почали просувати свої багатоповерхівки. Вони не думали про наявність дитячих садків чи про відстань від однієї багатоповерхівки до іншої, а також що мають витримати мережі, які підводяться до будинків, а також про парковки. До цих питань ще додалися питання воєнної та повоєнної безпеки. В мене виникає питання скільки підземних переходів було збудовано в довоєнний час та зараз, адже вони зараз виконують функції тимчасових бомбосховищ. Вже мовчу про багаторівневі розв’язки. Київська влада дозволяє забудовникам багато речей, які є аморальними, антиекономічними та антиінженерними. Така щільність забудови в Києві є абсурдною та небезпечною. Тому ще раз наголошую, що місту потрібен генплан», — каже експерт.

Також експерт зазначив, що через демографічну ситуацію в Києві, через велике зростання смертності, потреби будувати стільки ж багатоповерхівок, як раніше, просто не існує.

«Якби ми могли отримати інформацію, скільки збудовано квартир за період каденції В. Кличка, то ми б дізналися, що у збудованих будинках — значна кількість пустих квартир, або їх орендують приїжджі. Тобто все будується явно не для потреб киян. Також у іноземців виникає питання, чому вони мають надавати житло переселенцям, якщо в Україні, зокрема в Києві є десятки тисяч квартир готових до заселення, але в них не заселяють. Чому під час воєнного стану ці квартири не націоналізують, щоб поселити туди людей? Чи держава здавала б їх у тимчасову оренду для переселенців на передодні зими. Тому міська влада Києва домовилася з забудовниками по співпраці з ними. У влади мало часу навести в цьому питанні порядок», — резюмує експерт.