Протягом тижня споживання електроенергії обмежуватиметься, з наступного — тривалість буде мінімізована

Протягом тижня споживання електричної енергії обмежуватиметься, але з наступного — тривалість відключень буде мінімізована. Однак покращення ситуації залежить від того, чи будуть нові ракетні удари з боку росії.

Протягом тижня споживання електроенергії обмежуватиметься, з наступного — тривалість буде мінімізована

Про це заявив голова Комітету з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус в ефірі всеукраїнського телемарафону, повідомляє Верховна Рада.

«Графіки аварійних відключень завжди створюють суттєві незручності для споживачів, ми це прекрасно розуміємо. Цього тижня певні обмеження будуть, але разом з тим іде робота, щоб максимально швидко відновити всю енергосистему, щоб була безперебійна подача електроенергії», — додав він.

Нагадаємо, що відключення світла в Україні розпочалися в жовтні 2022 року в результаті російських ракетних обстрілів об’єктів енергетики.

З того часу, залежно від масштабів руйнувань енергетичної інфраструктури, компанія НЕК «Укренерго» повідомляє диспетчерів операторів розподільчих мереж (обленерго) про обсяг потужності, який необхідно зменшити в конкретному регіоні, а далі оператори систем розподілу формують графіки аварійних відключень.

Графіки аварійних відключень формуються з урахуванням розташування об’єктів критичної інфраструктури (лікарні, підприємства комунального господарства, підприємства транспортного обслуговування, установи, що надають послуги зв’язку).