Україна та Велика Британія домовились про зернове партнерство
Укладена в Лондоні угода про цифрову торгівлю стала першою в історії України.
Перший віце-прем'єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн-брифінгу на фейсбук-сторінці Мінекономіки розповіла про подробиці візиту української делегації до Великої Британії та про те, яких домовленостей було досягнуто.
«Одним з найважливіших результатів роботи в Лондоні, безперечно, є укладання Угоди про цифрову торгівлю між Україною та Великою Британію. Ми разом з Міністром міжнародної торгівлі Великої Британії Кемі Баденох заклали фундамент для подальшого співробітництва наших країн саме в цифровій сфері економіки», — заявила Юлія Свириденко.
За словами Міністра економіки, саме завдяки цифровим та хмарним сервісам під час війни вистояв український бізнес, зокрема банківський сектор, держава змогла зберегти більшість своїх послуг для населення, а громадяни робити замовлення, коли були зачинені звичайні торгові мережі.
Укладена в Лондоні угода про цифрову торгівлю стала першою в історії України. В свою чергу, Україна стала другою країною світу — після Сінгапуру — з якою таку угоду уклала Велика Британія.
«Зацікавленість Великої Британії в цій угоді є найкращим стимулом для української цифрової економіки. ІТ-галузь надзвичайно мобільна. Тому важливо, щоб світ захотів співпрацювати з українськими IT-компаніями. Це дуже вагома причина укласти цю угоду зараз, коли війна ще не закінчилась», — розповіла Юлія Свириденко.
Ця угода дасть наступні практичні переваги для української економіки:
- Буде створено єдине вікно для трейдерів та державних органів.
- Очікується зростання торгівлі послугами та запровадження належного захисту персональних даних.
- Покращиться доступ до публічних ресурсів двох країн.
Це сприятиме розвитку цифрової економіки, ІТ-індустрії, впровадженню штучного інтелекту.
Нагадаємо, що Україна до кінця весни планує відправити нужденним країнам близько 60 суден з продовольством у рамках гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.