У США узгодили виділення Україні ще 800 млн доларів

Законодавці США погодилися надати Україні не менше 800 млн доларів додаткової допомоги в галузі безпеки наступного року.

Завод з виробництва армійських боєприпасів у Макалестері, США
Завод з виробництва армійських боєприпасів у Макалестері, США

Про це йдеться у законопроєкті про оборонну політику (NDAA) на суму 858 млрд доларів, пише Reuters.

Законопроєкт передбачає виділення 2,7 мільярда доларів на збільшення потужностей виробництва боєприпасів, а також тимчасову відмову від деяких обмежень у контрактах на боєприпаси для підтримки України.

Також документ дозволяє виділення додаткових коштів на розробку гіперзвукової зброї, закриття складу пального Red Hill на Гаваях та купівлю наявних систем озброєння, включаючи винищувачі F-35 корпорації Lockheed Martin та кораблі виробництва General Dynamics.

Крім того, законопроєкт зміцнює Тихоокеанську ініціативу стримування новими інвестиціями у сумі 11,5 млрд доларів. Він санкціонує ухвалення законодавства на розширення співробітництва в галузі безпеки з Тайванем із видатками до 10 млрд доларів впродовж п’яти років.

Компромісна версія NDAA є результатом багатомісячних переговорів між республіканцями та демократами у Сенаті та Палаті представників. Загальний законопроєкт передбачає витрати на оборону на 45 млрд доларів більше, ніж просив Байден.

Очікується, що цього місяця NDAA на 2023 фінансовий рік ухвалить Сенат і Палата представників США. Після цього його відправлять до Білого дому для підписання президентом Байденом як закону.

Водночас законопроєкт NDAA не остаточний документ щодо витрат. Такі законопроєкти лише передбачають програми фінансування.

Конгрес США повинен ухвалити законопроєкти про асигнування, щоб дати уряду законні повноваження витрачати федеральні гроші. Лідери Конгресу США ще не погодили законопроєкт про асигнування на наступний рік.

Нагадаємо, США не працюють над тим, щоб перешкодити Україні розвивати власний ударний потенціал великої дальності, щоб завдавати ударів по території рф, заявив міністр оборони США Ллойд Остін.