Тисяча польських найманців, які загинули на війні в Україні, — це фейк

  • 166

Пропагандисти пишуть про понад тисячу польських найманців, які загинули на війні в Україні. Це — фейк.

Тисяча польських найманців, які загинули на війні в Україні, — це фейк

Вперше про 1200 загиблих поляків написав Якуб Можняк у польському виданні Niezależny Dziennik Polityczny. Згодом інформацію почали тиражувати російські ЗМІ та так звані Z-канали.

Втім, як з’ясували журналісти фактчекінгового проєкту StopFake, видання Niezależny Dziennik Polityczny неодноразово поширювало дезінформацію, співзвучну з російськими пропагандистськими наративами про війну в Україні.

Про це пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Можняк (до речі, насправді, такої людини не існує, це — вигаданий автор) заявляє, що на основі інформації з «відкритих і загальнодоступних джерел» йому нібито вдалося нарахувати понад 1200 загиблих та кілька тисяч поранених польських військових, які брали участь у війні з рф на боці України.

Але насправді з відкритих джерел відомо про смерть 5 польських добровольців, які воювали за Україну. Серед них немає жодного солдата, який перебував би на службі.

Також у колонці йдеться про те, що польська влада створила в місті Ольштин цвинтар «в американському стилі», щоб таємно ховати загиблих.

Насправді, наприкінці листопада 2022-го Міноборони Польщі ухвалило перехід на американський стандарт військових цвинтарів — їх створення планується у всіх регіонах Польщі.

Нагадаємо, Центр протидії дезінформації попереджав: ворожі телеграм-канали поширювали наратив, що для проходження зимового періоду Україні не вистачить обсягів газу та вугілля, що загрожує масовим відключенням споживачів від тепло- та електропостачання.