В Україні з 12 млн гектар, залишилося лише 3 млн га державної землі — експерт

  • 298

В Україні залишилося лише 3 млн гектар державної землі. А під час війни продовжується її продаж.

Сергій Медведь
Сергій Медведь

Про це під час ефіру заявив вчений-аграрій, багаторічний керівник науково-виробничого аграрного підприємства, письменник Сергій Медведь.

«Питання землі та надр, це те ради чого були задіяні всі реформи. У нас 30 років вони йдуть, але ніде ми не просунулися вперед. Ні в конститутаційному плану, ні в науковому плані, все закривається. Реформи проходять добре лише з продажу землі, підприємств, надр та взагалі всієї України. В цьому напрямку реформи йдуть від початку до кінця без всяких збоїв. Але при цьому буксують інші реформи. Адже не було цілі, щоб наша країна розвивалася», — каже експерт.

За його словами, зараз Україні дають кредити та підтримують її, щоб народ не піднявся та не сказав, що досить, поки не визначиться власник шматка землі чи мільйонних гектарів землі. А заводи, які виробили ще у радянському союзі, вже допрацьовують свій ресурс.

«За 30 років наші бізнесмени — олігархи нічого нового не створили. У нас немає навіть машинобудування. Енергостанції, які були збудовані 30 років тому, зараз дають гроші не в бюджет, а олігархам. Ми нічого не створюємо, але люди не вникають у це. Проте зараз держава планує створити Земельний банк, та взяти 3 млн гектарів державної землі. Тобто не дивлячись на війну, йде продаж землі. Сьогодні влада, як і всі попередні продовжують цю політику. А людям, які піднімалися на протести проти продажу народної землі — давали по шматочку землі та таким чином закривали їм рота. Зокрема, екс- президент П. Порошенко, всім Атошнікам запропонував по 2 гектари землі. Після цього все затихло. Проте зараз, коли солдати прийдуть з фронту, вони спитають, чому в країні продають землю, за яку вони зараз воюють. Тож саме тому в країні вирішили створити Земельний банк. А всім героям роздати землю, щоб зняти напругу. Тож такий „пиріг“ буде роздаватися Офісом Президента неформальним лідерам, які будуть підіймати це питання», — зазначає експерт.

За його словами, раніше в країні було 12 млн гектарів державних земель, а зараз лише 3 млн га.

«Вони нашкребуть їх, консолідують та залишать під своїм управлінням», — каже експерт.

Рекомендовані публікації