Воювали на боці ворога проти ЗСУ — засуджено трьох мешканців Донеччини

  • 102

За публічного обвинувачення Донецької обласної прокуратури судом ухвалено вироки трьом мешканцям Донеччини за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь у терористичній організації та не передбачених законом збройних формуваннях (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258−3 та ч. 2 ст. 260 КК України).

Воювали на боці ворога проти ЗСУ – засуджено трьох мешканців Донеччини
Воювали на боці ворога проти ЗСУ – засуджено трьох мешканців Донеччини

Двом громадянам призначено покарання у вигляді 10, а третьому — 8 років позбавлення волі.

Прокурорами у суді доведено, що у липні 2014 року, коли м. Донецьк окупували НЗФ рф, місцевий мешканець добровільно вступив до лав так званого «ополчєнія ДНР» на посаду стрілка.

Протягом п’яти років учасник НЗФ з позивним «Худий» змінював місця «служби», воюючи проти українських захисників на Донеччині та Луганщині. Він воював у складі ремонтної роти 7-ої бригади, 9-го полку мінометної батареї, 3-го мотострілкового батальйону і Республіканської гвардії. У листопаді 2022 року його мобілізували для участі у війні проти України на боці окупантів.

Мешканець с. Троїцько-Харцизька у вересні того ж року обійняв посаду кулеметника полку спеціального призначення 5-ої окремої мотострілецької бригади «Оплот». У 2016 році він звільнився з незаконного збройного формування, але з початком повномасштабного вторгнення РФ повернувся на «службу» до ворога.

Третій засуджений — макіївчанин почав служити окупантам у 2015 році рядовим 2-го взводу роти матеріального забезпечення так званої окремої артилерійської бригади «Кальміус». Зі зброєю у руках він охороняв територію підрозділу у м. Донецьку.

Досудові розслідування та оперативний супровід здійснювались ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях і Департаментом військової контррозвідки СБУ.