Навпроти Міжнародного суду ООН у Гаазі курсуватиме «український» трамвай

У Гаазі з’явився трамвай з унікальним українським дизайном, який закликає підтримати фандрейзингову платформу UNITED24.

У Гаазі курсуватиме «український» трамвай
У Гаазі курсуватиме «український» трамвай

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, трамвай № 1 курсує між двома містами у Королівстві Нідерланди — Гаага та Делфт, і проходить через їх центральні вулиці.

Цей проєкт став продовженням ініціативи групи віденських волонтерів на чолі з українськими дипломатами Олегом Вербовим та Віталієм Литвином, які творчо підійшли до просування платформи UNITED24 в Європі.

Раніше два тролейбуси з таким самим дизайном були запущені у Вільнюсі, а першим містом, де на рейс вийшов трамвай з унікальною українською айдентикою, став Відень.

В основу дизайну трамваїв у Гаазі та Відні, а також тролейбусів у Вільнюсі закладено елементи графічних робіт видатного українського дизайнера Георгія Нарбута, творця перших українських банкнот та поштових марок. Візуалізація ідеї була втілена харківською дизайнерською студією «Графпром» та дизайнеркою Марією Норазян.

Волонтери зробили ставку на брендування громадського транспорту в європейських містах за унікальним дизайном як ефективний та нестандартний спосіб візуалізації України та залучення додаткової фінансової підтримки.

Також Посольство України в Нідерландах доклало багато зусиль для реалізації цього проєкту в Гаазі, зокрема перший секретар (питання економічного співробітництва) Валерій Мотильов.

«Коли нам вдалося запустити два українські тролейбуси у Вільнюсі, ми побачили, що їх маршрут проходить повз будівлю місцевого муніципалітету, де на фасаді вивішено плакат з текстом: „Putin, the Hague is waiting for you“ (англ. „путін, Гаага чекає на тебе“). Саме тоді ми зрозуміли, в якому місті поїде наступний український трамвай», — розповіли українські дипломати-ініціатори проєкту.

Трамвай у Гаазі з’явився за підтримки Посольства України в Королівстві Нідерланди та в кооперації з компанією-оператором громадського транспорту в регіоні Гааги «HTM».

«Символічно, що маршрут українського трамваю проходить повз будівлю Палацу миру в Гаазі, де розміщуються Міжнародний Суд ООН та Постійна палата третейського суду. У нашій уяві мир в Україні нерозривно поєднаний з справедливістю, що ґрунтується на міжнародному правосудді. Це своєрідне нагадування російському президенту, що відповідальність за вчинені росією правопорушення, є невідворотною, а його власним злочинам дасть належну оцінку міжнародна кримінальна юстиція після перемоги України», — додав Посол.

Нагадаємо, Україна отримала від Нідерландів 200 мільйонів євро. Кредитні кошти надійшли через механізм адміністративного рахунку МВФ.