На фронті побачили український гібрид БРМ та «Нони»

У бойових діях українські військові застосовують унікальну 120-мм самохідну артилерійську установку.

Українська 120-мм самохідна артилерійська установка за зразком радянського проєкту 2С17-2 «Нона-СВ». Грудень 2022. Україна. Фото: “Портал Тиск”
Українська 120-мм самохідна артилерійська установка за зразком радянського проєкту 2С17-2 «Нона-СВ». Грудень 2022. Україна. Фото: “Портал Тиск”

Установка є гібридом шасі від БРМ-1К і бойовим відділенням від 2С9 «Нона-С».

Прототип цієї машини виготовлявся на «Шепетівському ремонтному заводі» ще у березні 2021 року.

Цей український проєкт є фактичною реалізацією радянської концептуальної самохідної установки 2С17−2 «Нона-СВ».

Радянський проєкт 2С17−2 «Нона-СВ» також базувався на базі БРМ-1К, але був закритий на користь інших шасі.

Сама 2С9 «Нона-С» створена на базі бойової машини десантних військ БМД з якої й зняли бойове відділення для українського проєкту.

Невідомо було чи є це ініціативним проєктом ДП «Шепетівський ремонтний завод», чи державною програмою по заміні шасі артилерійських установок 2С9 на більш розповсюджене шасі.

Ймовірно для уніфікації з бойовими машинами БМП-2 і розглядалася можливість заміни шасі бойової машини десанту, яке використовує 2С9.

Також сенс такої модернізації, мабуть, полягав у проблемах з ремонтом шасі десантних машин БМД та БТР-Д.

Самохідна артилерійська гармата 2С9 «Нона» призначена для безпосередньої вогневої підтримки підрозділів повітряно-десантних військ на полі бою.

Можливості цієї гармати дозволяють застосовувати її не тільки для ураження живої сили, руйнування оборонних споруд, а вести вогонь по бронетехніці.

Своєю чергою бойова розвідувальна машина БРМ-1К, яка розроблена на основі БМП-1, призначалася для ведення розвідки у складі сухопутних військ.