Росіянка виграла конкурс ілюстрацій із роботою про війну в Україні: у соцмережах спалахнув скандал

  • 219

Ілюстраторка з рф Анна Хохлова отримала «золото» на конкурсі ілюстрацій та грошову винагороду за роботу, присвячену українцям, які постраждали від російської агресії. Цей факт викликав хвилю обурення в соцмережах.

Ілюстрація росіянки Анни Хохлової про війну в Україні
Ілюстрація росіянки Анни Хохлової про війну в Україні

Робота москвички під назвою A Case of Sound Pollution на тему посттравматичної реакції українців на гучні звуки, була відзначена «золотом» Annual Global Healthcare Illustration Awards 2022, проінформувала британська Асоціація ілюстраторів (AOI).

«Золото» і грошовий приз у розмірі 3000 фунтів стерлінгів присуджені Анні Хохловій за, А Case of Sound Pollution про посттравматичні реакції українських біженців на гучні звуки, а також про звукове забруднення в більш широкому масштабі. Вітаємо Анну!", — йшлося в повідомленні.

На сайті AOI повідомлялося, що переможниця, яка отримала 3000 фунтів стерлінгів, збиралася в разі перемоги направити виграш на підтримку біженців у фонд, який обере організатор конкурсу. При цьому не повідомлялося, який саме фонд збирається підтримати Анна Хохлова.

Українські та зарубіжні ілюстратори були обурені врученням нагороди росіянці за цю роботу, про що масово повідомляли в коментарях на сторінках AOI в соціальних мережах. Користувачі звинувачували організаторів конкурсу в підтримці геноциду і наголошували, що відзначити цю роботу найвищою нагородою — верх цинізму. Ілюстратори пояснювали, що росіянка, яка зобразила людина, яка злякалася звуків салюту, ніколи не була під обстрілами і не просто «вкрала травму» українців, проти яких її країна розв'язала криваву війну.

Коментатори акцентували, що організатори конкурсу проявили неповагу до українських художників, чимало з яких більше не можуть займатися творчістю, оскільки були змушені залишити свої домівки через російську агресію, яка триває. Також у соцмережах вимагали виключити Анну Хохлову зі списку переможців та анулювати рішення журі про присудження їй нагороди.

Нагадаємо, організаційний комітет проєкту «Вікі любить пам’ятки» в Україні вирішив не подавати українські фото на міжнародний етап конкурсу. Міжнародні організатори вирішили допустити до участі у змаганні світлини пам’яток культурної спадщини з росії попри запит української команди.