Як оформити українську пенсію за кордоном та отримати виплати

Українці, які досягли пенсійного віку, перебуваючи за кордоном, можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою порталу електронних послуг Пенсійного фонду.

Як оформити українську пенсію за кордоном та отримати виплати
Як оформити українську пенсію за кордоном та отримати виплати

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в Телеграмі.

На вебпорталі електронних послуг ПФУ слід вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії», ознайомитися з інформацію на екрані та перейти за посиланням «Вхід».

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), після чого у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» обрати вкладку «Заява на призначення пенсії».

«Погодьтеся на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про обробку заяви», — порадили у Мінреінтеграції. Далі треба обрати вид пенсії, наприклад, «Пенсія за віком».

Після цього потрібно заповнити анкету та надати згоду на передачу й обробку своїх персональних даних, прикріпити скан-копії документів, перелік яких буде наведений перед формуванням заяви.

Відтак на екрані з'явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби внесені до заяви дані можна відредагувати.

Завершення всіх операцій — заява підписується за допомогою КЕП та надсилається натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

Про стан обробки заяви та ухвалене рішення щодо призначення пенсії, Фонд повідомить в обраний вами спосіб.