В Британії закликають передати Україні Warrior

Оскільки основні бойові танки Великої Британії Challenger «гостро потребують модернізації», а середні танки Ajax «не працюють», і обидва типи навряд чи можуть бути поставлені на озброєння Силам оборони України, Лондон міг би допомогти ЗСУ постачанням бойових машин піхоти Warrior.

В Британії закликають передати Україні Warrior
В Британії закликають передати Україні Warrior

Про це в колонці пише генерал Річард Даннатт, колишній начальник Генштабу ЗС країни у 2006−2009 роках.

Він зазначив, що «тільки зараз Захід починає прислухатися до благань України про наступальні можливості»: Франція, Німеччина та США спрямують Києву танки та бронетехніку.

«Французи збираються надати легкі танки AMX-10, США дають 50 бойових машин піхоти Bradley, а німці передають більшу частину свого парку БМП Marder. А британці? Чирлідер, здається, втратила голос», — критикує він уряд Ріші Сунака.

Далі він сам відповідає собі: «Сурова реальність така, що ми мало що можемо дати. Роки недофінансування далися взнаки. Серія легких бронемашин CVR (T) розроблена в 1970-х, і їм не місце на сучасному маневровому полі бою, так само як і захищеним патрульним машинам, закупленим для операцій із боротьби з бойовиками в Іраку та Афганістані».

Він нагадав, що «Ворріори» визнали надто дорогими для модернізації, тому їх поступово виводитимуть з експлуатації, замінюючи німецько-нідерландськими БТР Boxer.

«Якщо ми збираємося їх достроково списати, чи не краще подарувати їх українцям? Дозвольмо Україні отримати хоч якусь користь від цих машин, перш ніж ми їх утилізуємо. Тренери змогли б ознайомити українських військових, які прагнуть навчитися», — пише Даннатт.

Він нагадав, що британська армія вже багато років проводить навчання у Польщі й має досвід переміщення туди бронетехніки.

ДОВІДКА

FV510 Warrior — британська бойова машина піхоти, розроблена в 1977—1983 роках GKN Sankey, вироблялася серійно з 1985-го до 1994 року, випущено понад 1000 одиниць. Єдина БМП британської армії. Вага — 23,5 тонни, озброєння — 30 мм нарізна автоматична гармата, дальність стрільби — до 4 км; один кулемет 7,62 мм і два 4-ствольні димові гранатомети. Потужність двигуна — 550 к.с., швидкість на шосе — 75 км/год, запас ходу — до 500 км. Подолання підйому — до 30 градусів, стінка — 75 мс, рів — 2,5 м, брід — 1,3 м.