Новий уряд Ізраїлю не передаватиме Києву зброю, щоб не псувати відносини з рф

Новий ультраправий уряд Ізраїлю навряд чи змінить підхід країни до війни в Україні, вирішивши й надалі йти по канату, щоб уникнути засмучення росії та Сполучених Штатів.

Новий уряд Ізраїлю не передаватиме Києву зброю, щоб не псувати відносини з рф

Ізраїль надав Києву продовольство, ліки, воду та іншу гуманітарну допомогу. Але вона ще не запропонувала жодної своєї значної військової техніки для використання Україною проти російських військ. Це розлютило офіційних осіб у Вашингтоні та Єрусалимі, але на сьогодні це залишило москву задоволеною.

Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен минулого тижня заявив, що уряд його країни продовжуватиме балансувати, менш голосно висловлюючись про конфлікт.

Експерти кажуть, що такий тонкий танець зводиться до одного слова: Сирія.

«З одного боку, Іран надає росії безпілотники, але в той же час Росія дозволила Ізраїлю протистояти Ірану та Хезболлі в Сирії», — сказала Раффаела Дель Сарто, професор Школи передових міжнародних досліджень Університету Джона Хопкінса.

Ця домовленість опинилася б під загрозою, якби Ізраїль допомагав українцям вбивати росіян, тому БЕНЬЯМІН НЕТАНЬЯГУ та його команда навряд чи змінять курс. «Немає жодних змін у політиці Ізраїлю щодо України», — сказав ізраїльський чиновник.

Таким чином, Ізраїль продовжуватиме протистояти глобальним закликам щодо надання військової допомоги, навіть якщо дехто наполягає на тому, щоб система протиповітряної оборони «Залізний купол» просувалася до зони бойових дій. «[Залізний купол] буде військовою допомогою, навіть якщо це оборонна зброя, і Ізраїль не хоче засмучувати росію», — сказав Дель Сарто.

Бездіяльність на військовому фронті залишається незручним рішенням для Єрусалиму, особливо тому, що Іран передав свої безпілотники росії для використання проти українців. «Коли іранські безпілотники почали з’являтися в Україні, для них це стало досить тривожним», — сказала Ніколь Форд, професор політології та міжнародних досліджень в Університеті Тампи.

Радник з питань національної безпеки Джек Салліван і держсекретар Ентоні Блінкен обов’язково обговорять питання, пов’язані з Іраном, з ізраїльськими офіційними особами під час їх найближчих поїздок до Єрусалиму. Проте незрозуміло, чи будуть вони прагнути переконати новий уряд посилити підтримку України.

Експерти вважають, що Ізраїль більше підтримував би Україну, якби Вашингтон забезпечив певні стимули, а саме припинення критики ізраїльських зловживань щодо палестинців. Але адміністрація Байдена взяла на себе зобов’язання викривати порушення прав людини ізраїльтянами, тому це заборонено.

У нинішній ситуації Ізраїль продовжуватиме свій середній шлях, навіть якщо США та росія бажають, щоб він вибрав одну сторону, а не іншу.