В Україні завершують випробування безпілотника з дальністю ураження понад тисячу км
Проєкт з розробки безпілотного літального апарата з дальністю ураження понад тисячу кілометрів досяг етапу, коли говорити про нього на загал не можна.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ сказала речниця державного концерну «Укроборонпром» Наталія Сад.
Вона повідомила, що український безпілотник вже пройшов кілька етапів випробувань. Мова, зокрема, про експлуатацію в повітрі та під дією РЕБ (засобів радіоелектронної боротьби).
«Зараз проєкт з розробки безпілотного літального апарату з дальністю ураження понад тисячу кілометрів та корисним навантаженням до 75 кілограмів досяг такого етапу, коли говорити про нього ми, на жаль, нічого не можемо», — акцентувала Сад.
Вона зауважила, що з початку літа Укроборонпром працював над програю розвитку виробництва безпілотних літальних апаратів, аби уніфікувати цей вид озброєння з урахуванням потреб армії.
«Йдеться, власне, про уніфікацію ролі й місця тих чи інших дронів на полі бою, про те, якими тактико-технічними характеристиками вони мають володіти, та чи потрібен для них універсальний боєприпас. Висновок: такий боєприпас потрібен», — сказала Сад.
За її словами, вже є рішення, що новий український безпілотник далекого радуса дії використовуватиме спеціальний боєприпас, який розробили приватні партнери Укроборонпрому.
Нагадаємо, державний концерн «Укроборонпром» налагодив за кордоном — в одній з країн-членів НАТО — серійне виробництво 82-мм мін.