У США думають про допомогу Україні для наступу на Крим

Після кількох місяців обговорень з українськими офіційними особами адміністрація президента США Джо Байдена починає визнавати: Києву може знадобитися сила, щоб завдати удару по російським цілям у тимчасово окупованому Криму, навіть якщо такий крок збільшить ризик ескалації.

Джо Байден
Джо Байден

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на кількох офіційних осіб США, які говорили на умовах анонімності.

Раніше США виключали надання Україні зброї, здатної вражати цілі у Криму. Видання пише, що позиція пом'якшилася, коли адміністрація Байдена дійшла висновку, що якщо українські військові зможуть показати Росії, що її контроль над Кримом може опинитися під загрозою, це зміцнить позицію Києва на будь-яких майбутніх переговорах.

Крім того, побоювання, що Кремль застосує тактичну ядерну зброю у відповідь, померкли, заявили американські офіційні особи та експерти, хоч і попередили, що ризик зберігається.

Газета пише, що зараз адміністрація Байдена обмірковує один із своїх найсміливіших кроків — допомогу Україні у військовій деокупації півострова.

Однак президент Байден поки не готовий надати Україні ракетні комплекси великої дальності, які будуть потрібні Києву для ударів по російських об'єктах на півострові, йдеться у статті NYT.


Джерело: NYT

Рекомендовані публікації