Не можна на державній службі діяти як приватна особа, — експерт про призначення Лієва

  • 259

Не можна на державній службі уявляти себе приватною людиною та діяти як приватна особа.

Олександр Лієв
Олександр Лієв

Про це заявив колишній заступник Генерального прокурора України Микола Голомша в коментарі телеканалу I-UA.tv.

Днями в ЗМІ почали поширювати інформацію про те, що міністр оборони України Олексій Резніков має піти у відставку хоча б через призначення Лієва головним по закупівлях зброї.

«Це безвідповідальні призначення. Тому що таке призначення як Лієв — це дійсно червона ганчірка, бо це людина, яка проявила себе як колабораціоніст і кричала „почуєте Крим“. А сьогодні ми маємо війну саме через таких, які невідомо, з яких мотивів, чи з ідеологічних, чи з меркантильних, діяли на догоду кремлю. А призначати таких людей на державні посади — це щонайменше ганебно, а взагалі викликає різні думки. Або це безвідповідальне відношення до кадрової політики, або якась особиста зацікавленість. Відповідь повинна дати відповідна служба Кабінету міністрів. Тому я вважаю це дуже великим проколом і дуже серйозним прорахунком, який повинен бути негайно виправлений. Незалежно від того, що було в мотивах Лієва, коли він кричав „почуйте Крим“ і вчиняв дії по недопуску до маяків, така людина має бути не тільки звільнена, а піддана кримінальному переслідуванню за свою колабораційну діяльність», — наголосив експерт.

На його думку, за такі призначення та за інші скандали, зокрема й про закупівлю продуктів харчування для військових, відповідальний міністр.

«Керівники сьогоднішні відповідальні за діяльність органів. Окремі „великі мудреці“ говорили, що головне, щоб людина раніше не працювала в органі та щоб мала гарних заступників. Це велика помилка. Така людина не здатна стратегічно мислити, така людина не може нічого принести путнього для органу і являє собою найвищі корупційні ризики. Це людина, яка не готова до державної роботи, до державної справи», — пояснив ексзаступник Генпрокурора.

Також він прокоментував відставку заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповала.

«Я це оцінив позитивно. Ми рухаємося в бік європейського співтовариства. Якби це дійсно збіглося на заступникові, то можна було б обійтися й таким рішенням. Якщо ж встановиться (а перевірка триває), що міністру було відомо про укладення контрактів, то звісно міністр повинен розуміти, що ця відповідальність за такого роду прокол лежить на ньому», — додав Голомша.