СБУ ліквідувала банду вимагачів у Дніпрі

Служба безпеки продовжує системну боротьбу з організованою злочинністю, яка загрожує державній безпеці України в умовах війни.

СБУ ліквідувала банду вимагачів у Дніпрі

У результаті спецоперації у Дніпрі нейтралізовано кримінальне угруповання, яке тероризувало і намагалось тримати в страху місцевих жителів. Для цього вони створювали штучні конфліктні ситуації з громадянами, а потім «вибивали» з них гроші за «вирішення спору». У разі відмови — застосовували психологічний тиск, насилля та погрожували фізичною розправою, у тому числі близьким родичам потерпілих.

Співробітники СБУ задокументували факт вимагання зловмисниками 8 тис. дол з місцевого жителя. У ході слідчо-оперативних дій правоохоронці затримали трьох представників так званого «силового блоку» угруповання під час передачі їм частини грошей від потерпілого.

За даними слідства, всі вони раніше неодноразово притягувались до кримінальної відповідальності за вчинення тяжких злочинів.

Під час обшуків за місцем перебування фігурантів виявлено зброю та гроші, одержані злочинним шляхом.

Наразі трьом затриманим повідомлено про підозру ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання), та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності угруповання.

Нагадаємо, Служба безпеки нейтралізувала транснаціональну злочинну організацію, яка тероризувала і залякувала мешканців столичного регіону, та затримала її організаторів.