рф влаштовує напругу навколо Молдови та невизнаного Придністров’я

Держава-терорист влаштовує напругу навколо Молдови та невизнаного Придністров’я, переслідуючи дві цілі. Щоб відвернути увагу світу від війни в Україні та продемонструвати якусь «перемогу» для російського народу.

Про це представник ГУР Міністерства оборони України Андрій Черняк повідомив у коментарі РБК-Україна.

«У Придністров'ї росіяни мають дуже обмежений контингент. Є склади, які вони охороняють. Але не на тих складах вже майже нічого немає, а те, що залишилося — старе і непридатне до використання. А в Молдові вони зараз все ж таки намагаються політичним шляхом розхитати ситуацію — під «чужим прапором», — зазначив Черняк.

Представник воєнної розвідки України нагадав, що за таким сценарієм росіяни колись влаштовували провокації у Донецьку та Луганську.

«Створюючи напругу в Молдові, росія ставить для себе дві цілі. Перша — це спроба відвернути європейську громадськість від подій, що відбуваються в Україні. Вони бачать, що вся увага сконцентрована на Україні, у тому числі в сенсі допомоги. Тому вони намагаються. розпалити нову пожежу в Європі», — пояснив Андрій Черняк.

По-друге, за його словами, це спрямоване на внутрішнього споживача у росії.

«Адже вони не досягли жодного результату у своїй так званій «спеціальній військовій операції». Тому їм потрібно демонструвати будь-які «перемоги» для свого населення. Зараз вони намагаються зробити якусь революцію, щоб створити ілюзію як «мир за них», «народ «Молдавії за нас», — підсумував Андрій Черняк.