Через підняття тарифів на електроенергію бізнесу доведеться виживати — економіст

Через підняття тарифів, до кінця війни бізнесу, доведеться виживати враховуючи власні резерви, можливості.

Через підняття тарифів на електрику бізнесу доведеться виживати
Через підняття тарифів на електрику бізнесу доведеться виживати

Про це під час ефіру заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

«Підняття тарифів це дуже болісне питання. Минулого року прийняли документ, згідно з яким не мали підіймати тарифи. Однак через пошкодження електромереж влада пішла на цей крок. Адже їх треба ремонтувати, а в бюджеті коштів не вистачає. Однак таке рішення дійсно вдарить по населенню, враховуючи що доходи не зростають та не відбувається певна індексація. Також це вдарить по бізнесу, який має досить складні умови для того, щоб працювати під час війни», — каже О. Плотніков.

На думку експерта, важко сказати, що саме зробити бізнесу для того, щоб мінімізувати чи пом’якшити збільшення тарифів.

«Є речі без яких не може працювати бізнес. Наприклад, якщо від електрики працює обладнання, то тут нічого не зробиш. Ніякої альтернативи електроенергії не знайдеш. Це призведе до збільшення цін та зниження прибутку. Можливо хтось буде використовувати енергозберігаючі технології але так не зможе робити весь бізнес. Адже є специфіка діяльності, виробнича специфіка, яка не всім дозволить використовувати енергозберігаючі технології чи щось інше замість електроенергії. Звичайно це призведе до зростання цін, зменшення прибутків, та зменшення попиту на продукцію та до інших негативних наслідків. Зокрема, до зростання безробіття. Тому є певний реалізм, що навряд чи держава надасть бізнесу пільги чи дотації. Тому до кінця війни та стабілізації ситуації бізнесу доведеться виживати враховуючи власні резерви, можливості і те, що він має українські традиції працювати під час кризи», — резюмує експерт.

Читайте також


Наші будинки стоять без світла, а ми продаємо електроенергію до Європи — Руслан Соболь

З 1 листопада деякі непобутові споживачі почнуть платити за світло більше згідно з рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Однак граничні ціни на електроенергію для бізнесу можуть збільшити на 4−23% до кінця року. Рішення про це мають затвердити в листопаді 2023-го. Тож чи не знищать такі рішення бізнес під час війни, та як виходити з цієї ситуації, журналісти спитали голову ГО «Асоціація власників малого та середнього бізнесу» Руслана Соболя.

Рекомендовані публікації