Без протоколу жодний вчинок, жодний рух поліцейського недійсний, — громадська діячка

У випадку, якщо людину зупинили поліцейські, і якщо вона знає, що не порушувала правила, треба викликати адвоката.

Інна Тесленко в програмі "Точка зору"
Інна Тесленко в програмі "Точка зору"

Про це сказала волонтерка, громадська діячка та психологиня Інна Тесленко в програмі «Точка зору» з Володимиром Тетеруком на телеканалі I-UA.tv.

«Треба звернутися до свого адвоката, до друзів, у яких, можливо, є хороший адвокат, який би пояснив, або просто до журналістів, які можуть фахово цю ситуацію розкласти в особистому порядку, пояснити тобі твої права. Тому що в перший момент будеш не готовий, бо ти знаєш, що ти не порушував правила, або якщо ти порушив, то ти готовий діяти за певною тобі відомою інструкцією. Але тобі починають говорити інше. Наприклад, мене намагалися переконати, що я вчинила кримінальне правопорушення», — зазначила вона.

За її словами, поліцейські одразу з правоохоронців переходять на рівень силовика, тобто намагаються задавити своїм тоном, при цьому використовуючи певні маніпулятивні прийоми.

«Коли ви просите показати статтю Кримінального кодексу, чи Кримінального процесуального кодексу, чи Закону „Про Національну поліцію“, якою вони керуються, зазвичай вони проговорюють це якоюсь скоромовкою, але ви маєте повне право поцікавитися текстом цієї статті, щоб точно переконатися. До речі, це виграє для вас і час, щоб урівноважитися. Щоб переконатися, можна сказати, що хочеш знайти це в Інтернеті. Прочитати та переконатися, що ви дійсно праві. Ви маєте на це право. Так само як і право подзвонити адвокату», — пояснила громадська діячка.

Також Тесленко наголосила, що коли у вас намагаються відібрати вашу власність, для цього теж треба запитати підстави.

«Далі вони повинні обов'язково складати протокол. Без протоколу жодний вчинок, жодний рух поліцейського недійсний. Тому дуже важливі ці букви закону, якими вони намагаються як своїм аргументом вас задавити. Ніколи нічого не приймайте на віру, перевіряйте, уточнюйте», — додала вона.