В призначенні головою Укроборонпрому 31-річного Сметаніна є корупційні ризики — ексзаступник Генпрокурора

Державний концерн «Укроборонпром» очолить Герман Сметанін, якому всього 31 рік, саме тому виникає багато ризиків.

Герман Сметанін
Герман Сметанін

Про це в коментарі заявив колишній заступник Генерального прокурора України Микола Голомша.

«Експерименти у державній справі під час війни краще не проводити. Стосовно ж призначення Сметаніна головою Укроборонпрому, то будь-яка візитна картка людини — її автобіографія та трудова книжка. Людина без досвіду це ризики. Сметанін нібито працював і на львівському бронетанковому заводі, а що стосується досвіду на виробництві, то у нього немає великого досвіду. А людина, яка не готова до посади, має найвищі ризики до корупції. Це, зазвичай, показує практика. Тому держава має бути більш відповідальною до підбору та призначення кадрів», — каже М. Голомша.

Зазначається, що Г. Сметанін очолював Харківський завод ім. Малишева, щодо якого, згідно з даними з відкритих джерел, відкрито справу про банкрутство.

" Тут треба розбиратися чи саме він довів підприємство до банкрутства. Якщо це так, і є підтвердження, то треба задуматися навіщо його призначили. Якщо ж він потрапив на посаду, коли вже тривала процедура банкрутства, то все одно треба це донести до відома суспільства. Адже такій молодій людині довіряють серйозний та відповідальний пост в Укроборонпромі. В 31 рік не набудеш достатньо досвіду, тому треба розуміти, чому саме він очолив Укроборонпром", — каже експерт.

За його словами, Укроборонпром побудував експрезидент В. Янукович, тому оборонна галузь повинна бути в першу чергу проревізована. Після чого її діяльність має бути приведена відповідно до 19 ст. Конституції.

" В ній сказано, що всі посадові особи та громадяни повинні дотримуватися режиму, при якому заборонено, те, що не дозволено їм законом. Крім того, багато сьогоднішніх менеджерів, які вже народилися в незалежній Україні, мають «совкову» натуру. Адже для них поняття відповідальності відсутнє, так само, як і поняття совісті та цінностей. Людина, яка готується для роботи має пройти певний шлях, щоб орієнтуватися у темах відповідної галузі. Наприклад, щоб орієнтуватися у темі оборонного відомства, треба мати досвід не менше 7 — 10 років для того, щоб ставати самостійним керівником великого підприємства. Час покаже. Може дійсно Сметанін покаже майстер -клас, але ризики корупційні, виробничі, керівного стратегічного характеру розвитку галузі й упорядкування діяльності, дуже високі «, — резюмує М. Голомша.