Військовим повертають доплати: подробиці

Президент Володимир Зеленський підписав закон про доплати та відпустки військовим.

доплати військовим
доплати військовим

Вказано, що 30 червня законопроєкт № 9342 повернуто з підписом президента.

Як повідомлялося, основна задача документа — військовослужбовцям щомісячно виплачується додаткова винагорода у 30 — 100 тис грн. Доплата виплачується на умовах, у розмірах та в порядку, встановлених КМУ.

Збережені норми:

Доплати строковикам лишили 6000 грн/міс, курсантам — 2350 грн/міс. Теж за порядком КМУ.

Відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами для курсантів: до 10 днів зимової + до 20 днів літньої.

Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки

Мінімальний термін проходження базової військової підготовки — не менше одного місяця.

Інші норми:

Для поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів — два місяці виплат за останньою займаною посадою, з 3-го місяця до закінчення розпорядження — додаткова виплата 20100 грн за порядком КМУ;

померлим внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 тис грн на умовах і порядку КМУ;

тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим без вісти щомісячна додаткова винагорода у 100 тис грн на умовах і порядку КМУ;

мінімальний поріг доплати для інструкторів — 15 тис грн за порядком КМУ;

щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів;

безперервна відпустка на лікування — не більше 4 місяців.

Щодо додаткового забезпечення військовим у розмір 20 100 гривень на місяць, які після поранень є тимчасово непридатними та обмежено придатними до служби і виведені в розпорядження Анастасія Радіна пояснила, що норма працювати таким чином:

Під час лікування після травми в госпіталі (зокрема і закордоном) та/або відпустки для лікування поранені отримуватимуть 100 000/міс. Якщо після лікування ВЛК визнає військового тимчасово непридатним/обмежено придатним на 6 — 12 місяців і його зараховують у розпорядження — такий військовий протягом двох місяців буде отримувати грошове забезпечення за останньою займаною посадою, а далі — 20 100/міс на весь час перебування у розпорядженні (плюс оклад за званням та надбавку за вислугу).

Читайте також


В Мінсоцполітики розповіли, скільки за 1,5 роки війни було проведено протезувань військовим та куди звертатися

За 17 місяців повномасштабної війни рф проти України близько 50 тисяч українців втратили руки чи ноги. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на оцінку найбільшого у світі виробника протезів — німецької компанії. В Мінсоцполітики кажуть, що в у цьому році держава відшкодувала протезним підприємствам понад 2,1 млрд гривень за 15 тисяч протезних виробів, якими забезпечені особи. Йдеться і про цивільних, і про військових.