ЗСУ критично потрібні дрони для розмінування, щоб уникнути втрат серед бійців — Мадяр

Великі втрати у лавах ЗСУ зараз саме через мінування території ворогом. Тому на фронті критично потрібні дрони, які зможуть знищувати міни.

Мадяр
Мадяр

Про це під час виступу на форумі iforum 2023 в Києві 10 серпня, заявив командир окремої тактичної групи аеророзвідки з позивним «Мадяр».

«Зараз значні втрати у лавах ЗСУ через мінування захопленої ворогом території. В 2022-му році 90% загальних втрат ЗСУ — без вуличних боїв чи окремих ситуацій — це робота ворожої артилерії. Сьогодні ж третину втрат забирає на себе вороже мінування. Тому треба зосередити увагу на трьох ключових моментах. Нам потребі технології розпізнавання вибухових засобів та мін за рахунок наземних дронів. Нам критично потрібні дрони, які зможуть знищувати міни, щоб військові це робили власноруч. Ціною життів та здоров’я бійців», — каже Мадяр.

Також він наголосив, що треба розв'язувати питання уніфікації нашої ударної аеродіяльності та боєприпасів.

«Зараз це робиться самотужки. Також ми маємо доводити дрони до цілі, особливо коли вона захоплена. Тобто ціль може бути вражена самотужки без фіксації. Адже ударна діяльність складається з великої кількості компонентів. Не лише від якості дрона та професійності пілота, а й від інших факторів, наприклад, спрацювання боєприпасу», — каже Мадяр.

На його думку, всі випробовування мають бути забезпечені у бойових умовах.

«Тому дрони, які виробляються чи завозяться в країну мають виявляти та знищувати міни, а також з точністю наводити боєприпаси. Треба прискорювати темпи. Адже те, що виробляється сьогодні, завтра вже може бути непотрібно», — резюмує Мадяр.