Є надія, що в полум’ї війни народиться перший прообраз нашої еліти, — Палій

Зараз народжується військова еліта в особі Валерія Залужного та певних військових командирів. Є надія, що в полум’ї війни народиться перший прообраз нашої еліти, у тому числі військової.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Таку думку висловив політичний оглядач та аналітик Олександр Палій у коментарі телеканалу I-UA.tv.

«Не можна говорити, що військова еліта — це абсолютно всі командири. Це люди, які мають свою позицію. Також азовців багато. Це не просто воїни, це усвідомлені воїни. Вони знали, до чого готуватися, знали, хто ворог. І те, що багато українців зрозуміли вже після 24 лютого, вони розуміли й до того. Але це абсолютно не відповідає системі, в якій живе наша псевдоеліта, тобто для нашої еліти людина не є центром», — зазначив він.

За його словами, поєднання певних груп людей (громадські діячі, частина експертного співтовариства) і військових може народити справжню відповідальну еліту.

«Та таку еліту, яка не наївна, не має рожевих окулярів стосовно не тільки нашої історії, нашого російського сусіда, а й стосовно наших союзників. Еліта наша має це враховувати, а не робити так, як це було в попередні роки», — додав експерт.

Є побоювання, підкреслив Палій, що після війни частину військових розберуть різні партії та будуть використовувати їхні імена.

«Наша псевдоеліта нагадує дитину, яка наробила шкоди, її дорослий присоромив, то вона намагається гарною поведінкою виправити цю помилку. Але ми розуміємо, що поведінка трохи побула гарною, а далі буде тільки шкода. Але це дитина. Еліта має бути відповідальною. Дітей ми можемо пробачити, тому що вони вчаться життю. А еліта — це взірець для всієї нації. Права на помилку в еліти, якщо і є, треба думати, на яку», — пояснив політичний оглядач.

Людей, які були при владі (президенти, прем'єр-міністри, міністри, депутати), на його думку, очікує люстрація, і не обов'язково правова.

«Крім тих, кого дійсно треба притягнути до кримінальної відповідальності. Тут потрібно розуміти, що після війни, після перемоги будуть говорити, що треба милосердя проявити, не треба помсти. А це не помста, це приклад для наступних поколінь, що так вчиняти не можна, бо буде відповідальність. Просто ми дуже толерантна, миролюбна нація. І після перемоги буде втома від війни, захочеться не помсти, не покарання, захочеться дати їм спокій. Але не можна залишати, бо тоді будуть нові жертви. Коли забуваються помилки, не робляться висновки, тоді вже може бути нова війна, і вже набагато більша», — сказав він.

Позиція спікера може не збігатися з позицією редакції.

Читайте також


В Мінсоцполітики розповіли, скільки за 1,5 роки війни було проведено протезувань військовим та куди звертатися

За 17 місяців повномасштабної війни рф проти України близько 50 тисяч українців втратили руки чи ноги. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на оцінку найбільшого у світі виробника протезів — німецької компанії. В Мінсоцполітики кажуть, що в у цьому році держава відшкодувала протезним підприємствам понад 2,1 млрд гривень за 15 тисяч протезних виробів, якими забезпечені особи. Йдеться і про цивільних, і про військових.

Рекомендовані публікації