Українці мають отримувати зарплату, щонайменше 1000 євро на місяць — економіст
Для стимулювання повернення українців із закордону треба, як мінімум, забезпечити людей житлом та надати гідну зарплату.
Про це в коментарі i-ua.tv зявив голова Комітету економістів України Андрій Новак
«Особливо тим, хто втратив його на Сході та Півдні. Другий крок — забезпечити співмірним рівнем зарплат, які українці мають зараз в країнах перебування. Це найменше 1000 євро на місяць. На менші умови більшість українців просто не будуть повертатися. У кожного лише одне життя. Особливо це стосується жінок з дітьми, які влаштувалися в країнах тимчасового перебування. Вони вже отримують певний рівень доходів та можуть планувати життя для себе та своїх дітей. Вони не хочуть повертатися в країну, де малий рівень доходів та не можна прогнозувати та планувати своє життя. Не варто очікувати, що без вище зазначених стимулів українці будуть повертатися лише з патріотичних міркувань», — каже А. Новак.
На його думку, в українській економіці зараз склалася унікальна ситуація. Адже половина держбюджету України забезпечується коштом зовнішніх фінансових вливань наших партнерів. А форс-мажор найвищого рівня — війну, при майстерній економічній політиці можна було б перевернути на користь розвитку національної економіки.
«Зокрема, для зростання рівня фінансового забезпечення. Для цього треба здійснити декілька політичних кроків. Перший — набуття повноправного членства в ЄС, для того, щоб розраховувати на фінансування з загального бюджету Євросоюзу. Другий крок — набуття повноправного членства в НАТО. Ці політичні кроки можуть змінити економічну ситуацію в країні. Бо таким чином Україна могла б увійти не тільки в бюджетування, а й в економіко-технологічні процеси та схеми розвитку на рівні розвитку країн ЄС та НАТО. Відштовхуватися можна від промислового комплексу України для потреб НАТО, завершуючи фінансуванням у багато сфер економіки України від країн зі всього світу, які зараз нас підтримують. Тому треба використати момент масштабної підтримки України для довгострокового економічного розвитку», — резюмує А. Новак.