ЗСУ повертають позиції під Сватовим — ISW

Напередодні, 30 жовтня, окупаційні війська продовжували наступальні дії в районі Куп’янська, Сватове, Кремінної — і домоглися певного просування, що підтверджується кадрами, що були геолоковані.

ЗСУ повертають позиції під Сватовим
ЗСУ повертають позиції під Сватовим

Про це повідомляє «Інститут вивчення війни» у зведенні від 30 жовтня.

На опублікованих кадрах видно, що російські війська незначно просунулися в напрямку Торського (8 км від Кремінної).

Генштаб ЗСУ повідомив про безуспішні наземні атаки ЗС рф на Куп'янському напрямку в районі Синьківки (7 км від Куп'янська), Іванівки (20 км) і Терн (15 км від Кремінної).

В українській прикордонно-десантній бригаді «Сталевий кордон» пояснили, що найактивніша частина Куп'янського фронту проходить у районі Синьківки та Іванівки, водночас для атак на Куп'янськ російські війська залучають групи по 10−30 осіб.

З боку росіян тривають спроби зайняти лівий берег річки Оскіл.

За твердженнями російських джерел, просування, у т.ч. підрозділів ВДВ, спостерігалося в напрямку Куп'янська і в районі Кремінної.

Аналітики також посилаються на голову Чечні Рамзана Кадирова, який опублікував кадри, на яких група чеченського спецпідрозділу «Амура» нібито завдає ударів по українських позиціях у Серебрянському лісництві, недалеко від Кремінної.

Джерела з РФ також повідомили, що 30 жовтня ЗСУ провели контратаки в напрямку Куп'янськ-Сватове-Кремінна, при цьому домоглися обмежених успіхів. Ще один провоєнний російський блогер заявив, що Сили оборони України контратакували й повернули деякі позиції в районі Райгородки (12 км від Сватового).

У ранковому зведенні Генштабу ЗСУ йдеться про те, що супротивник перешкоджає поповненню резервів ЗСУ на Сіверському та Слобожанському напрямках. Військова присутність зберігається в прикордонних районах, ведеться активна диверсійна діяльність. Ущільнюються мінні поля вздовж кордону в Білгородській області.

«У зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання „Хортиця“ на Куп'янському напрямку ворог вів марні штурмові дії в районі населеного пункту Синьківка, де наші захисники відбили дві атаки противника», — зазначається в повідомленні.


Джерело: ISW