Як працює повітряна тривога: відповідь військового експерта
Як працює повітряна тривога, коли її вмикають по всіх країні, а коли в окремих регіонах, залежить від того, які засоби ворог намагається використати під час повітряної атаки.
Про це сказав військовий експерт, майор запасу, учасник Російсько-української війни Олексій Гетьман у коментарі телеканалу i-ua.tv.
«Якщо піднімається їхній Міг-31К — той, що несе гіпербалістичну ракету „Кинжал“, то тривога вмикається одразу по всій країні. Ця ракета дуже швидкісна, вона долає 3 кілометри за секунду. Тобто люди можуть просто не встигнути добігти до бомбосховища. Коли піднімаються стратегічні бомбардувальники, так звані „тушки“, які зазвичай роблять пуски з акваторії Каспійського моря, тоді тривога вмикається поступово, у залежності від того, куди рухаються ці ракети. Крилаті ракети не такі швидкісні, на відміну від гіпербалістичних, тому тривога вмикається поступово. Якщо робляться пуски з акваторії Чорного моря — це „Калібри“, то тривога вмикається спочатку на півдні, а потім, якщо ці ракети не атакували щось на Причорномор'ї, поступово вмикається далі по країні тривога», — пояснив він.
Тобто, за його словами, ця система працює розумно та правильно. Однак іноді буває, що повітряна тривога вмикається вже після «прильоту».
«Це трапляється в прикордонних і прифронтових областях, де можна не встигнути відреагувати на пуск, наприклад, балістичної ракети. Тобто поки побачили, поки дали команду, то можна не встигнути. Але це тільки по фронтових і прикордонних областях. По всіх інших тривога працює заздалегідь, зазвичай щонайменше за 5 хвилин», — зазначив Гетьман.