У Франції запустили Коаліцію артилерії для України — Міноборони

У Парижі 18 січня 2024 року відбулося відкриття Коаліції артилерії для підтримки України.

У Франції запустили Коаліцію артилерії для України
У Франції запустили Коаліцію артилерії для України

Під час першого засідання представники країн-учасниць виробили спільну позицію щодо забезпечення потреб Збройних Сил України у певних зразках артилерійського озброєння.

Це засідання розпочалося з онлайн виступу міністра оборони України Рустема Умєрова та промови міністра збройних сил Франції Себастьяна Лекорню.

Під час відкриття міжнародної Коаліції артилерії були присутні представники 22 країн. Українську делегацію очолював заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

У Міноборони наголосили, що учасниками Коаліції артилерії є країни, які володіють передовими технологіями виробництва сучасних артилерійських систем, боєприпасів, артилерійської розвідки, безпілотних систем для цілевказання, а також систем управління вогнем.

Метою цієї ініціативи є підвищення спроможливостей Сил оборони України, надання нових артилерійських засобів, а також забезпечення ефективного функціонування уже наданих зразків артилерійського озброєння.

За словами Івана Гаврилюка, у Парижі обговорювали нагальні потреби ЗСУ в боєприпасах, артилерійських системах, їх модернізації, ремонті та навчанні розрахунків.

Також учасники обговорили питання військово-технічного співробітництва, націлені на довгострокову підтримку артилерійських підрозділів українського війська.

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк заявив, що Україна зацікавлена як у закупівлі сучасних артилерійських систем, так і у розгортанні виробництва окремих зразків на території України. Він наголосив, що отримані раніше від партнерів артилерійські установки продемонстрували високу ефективність у боях із російськими окупантами.

Ініціатива передбачає поставку Україні 78 нових артилерійських установок Caesar, що мають бути виготовлені у 2024 році. Очікується, що кожна з країн-учасниць коаліції зробить свій внесок у фінансування проєкту. Так, Франція використає 50 мільйонів євро зі свого Фонду підтримки України для замовлення 12 із 78 гаубиць. Виробництво ще 6 машин профінансувала Україна.

У рамках цієї ініціативи створено чотири робочих групи за окремими напрямами діяльності. Коаліцію артилерії (Artillery Coalition) створено в рамках Коаліції спроможностей (Capability coalitions).

Читайте також