Чому Німеччина проти передачі активів рф Україні та чи поверне це окуповані території — відповідь експерта
Німецька влада буде довго відкладати питання компенсації російських активів у довгу шухляду. Однак нова влада рф заради отримання цих коштів та зняття санкцій може відмовитися від окупованих територій.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Володимир Воля.
«У Німеччини є побоювання. Адже історія великих держав сповнена воїн і ніхто не хоче, щоб від нього вимагали компенсації, припустимо за участь у війні у В’єтнамі чи колоніальне панування. Тому це питання дуже чутливе для різних урядів. До речі, проти вилучення всіх активів рф та компенсацій виступає Китай. А те, що стосується Німеччини, ситуація унікальна. Адже Німеччина вже виплатила велику кількість репарацій та компенсацій за Першу та Другу світову війну. А якщо говорити, чи поверне це окуповані території, тобто відмова передавати активи рф Україні, то так. Однак лише у випадку, що нова влада рф відмовиться від путінського курсу та від загарбаних українських територій. А повернення активів, це будь-який додатковий суттєвий мотив для нової влади рф, щоб нормалізувати економічний стан рф та економічні відносити з усім світом. Тому заморожені активи, це частина економічних санкцій. Тому задля зняття цих санкцій нова влада рф може відмовитися від окупованих українських територій. А вже після цього будуть йти перемовини, як рф компенсуватиме збитки завдані війною. Тому це питання дуже неоднозначне», — каже В. Воля.
За його словами, як правильно зробити в цій ситуації, щодо передачі заморожених активів рф, на Заході поки немає спільної думки.
«Поки це питання вирішується на рівні національних законодавств і у Німеччини є цікава позиція, як у США, чи у Великої Британії. Крім того, що робити з активами рф думає Бельгія. Так само і Німеччина все зважує. Тобто всі за та проти. Зокрема, наскільки це може обернутися тим, що знову до Німеччини будуть висунуті претензії з приводу компенсацій та репарацій. Тому німецька влада буде довго відкладати питання компенсації російських активів у довгу шухляду», — резюмує В. Воля.
Нагадаємо, що Німеччина виступає проти конфіскації частини з майже 300 мільярдів доларів заморожених на початку великої війни активів російського центрального банку, побоюючись нових вимог щодо репарацій за Другу світову війну.