Типовий випадок жабогадюкінга або чому Безугла рознесла свого колегу нардепа Федієнка, розповів експерт
Народна депутатка Мар’яна Безугла від Слуги народу розкритикувала свого колегу по комітету та партії нардепа Олександра Федієнка в день його народження, бо вони щось не поділили. Зокрема, через величезні гроші.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун.
На його думку, нардепи проштовхують чиїсь проєкти за кошти, тому між ними можуть виникати суперечки, як у випадку з народною депутаткою Мар'яною Безуглою, яка розкритикувала Олександра Федієнка.
«Це типовий випадок жабогадюкінга. Зрозуміло, що всередині правлячої партії постійно йде гризня. Вона переважно пов’язана з колосальними грошима. У нас є тисячі прикладів, коли політики скубуться у сесійній залі, а потім разом відпочивають та обнімаються. Публічна політика — це театр. Однак в будь-яких конфліктах слід шукати гроші. Є персональні стосунки, коли хтось когось образив, але спільні гроші їх помирять. Або ж навпаки політики можуть бути друзями, а через гроші, стануть лютими ворогами. Основний чинник гризні між представниками правлячої партії — гроші. Щось Безугла та Федієнко не поділили. Хтось проштовхував закон в інтересах одного замовника, а інших в інтересах конкурента. А депутати, які тиснуть кнопочки — лише ляльки, що виконують чиїсь вказівки. Наприклад, олігархів чи закордонних спонсорів, або ж політичних керівників з Банкової. Тому справжні інтереси слід шукати значно глибше. Як правило це величезні гроші», — резюмує експерт.
Нагадаємо, що Безугла зауважила, що Олександр Федієнко не мобілізувався до лав ЗСУ, попри те, що навіть пройшов військово-лікарську комісію і публічно писав про це.
«Член Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки на честь свого Дня народження поміняв фото. Мілітарі, шеврон зв'язку — ні, Олександр Федієнко не мобілізувався, хоча навіть пройшов ВЛК і публічно писав про це. Як і жоден з 16 чоловіків в Комітеті (у нас 20 членів, з них 16 чоловіків, всі призовного віку, жоден). Це так, мабуть, на його думку, потрібно і достаньо 2024 року показати солідарність з виборцями після заговореного на місяці закону про мобілізацію, в розтягувані розгляду якого Олександр активно брав участь та допомагав Завітневичу, голові комітету», — написала Безугла.
Нардепка також додала, що Олександр Федієнко — підписант непроголосованої постанови про її звільнення і основний автор та активний лобіст законопроєкту 8087 («Про захист інформаційної інфраструктури» — ред.)
Варто зазначити, що у разі прийняття законопроєкту 8087 над всіма українцями відбудеться повний контроль з боку Держспецзв’язку. За словами експертів, це дуже поганий законопроєкт, який створює надповноваження Держспецзв’язку. Зокрема, від кіберзахисту до доступу до конференційної інформації (персональних даних). Крім того, у Держспецзв'язку будуть слідкувати за поштою та кожним месенджером. Також Держспецзв’язку матиме доступ до даних, які є у нотаріусів та адвокатів. Тобто вже не буде адвокатської таємниці, а також лікарської таємниці. Теж саме стосується політичних партій. Тобто законопроєкт 8087 — це друшляк та калька російської Госсопки, за роботу якої відповідає фсб.